Czy zespoły z Izraela zagrają w Łodzi? Jest jasne stanowisko przedstawicieli miasta

i

Autor: J.M

Sport

Czy zespoły z Izraela zagrają w Łodzi? Jest jasne stanowisko przedstawicieli miasta

2024-06-17 14:43

Pojawiły się pogłoski, według których zespoły z Izraela mogłyby rozegrać mecze w ramach europejskich pucharów w Łodzi. Do plotek jasno odnosi się MAKiS. Szczegóły znajdziecie w dalszej części artykułu.

W związku z wojną, która ma miejsce na terenie Izraela, kluby z tego kraju nie mogą rozgrywać meczów na swoich stadionach. To byłoby zbyt niebezpieczne. Zwłaszcza gdyby były to mecze międzypaństwowe.

Pojawiły się pogłoski, że zespoły z Izraela miałyby rozgrywać mecze w ramach Ligi Mistrzów w Łodzi. To sytuacja podobna do tej, kiedy zespoły z Ukrainy grały w naszym mieście. Powodem również była wojna.

Najwięcej mówiło się o stadionie im. Władysława Króla. Jednak, Miejska Arena Kultury i Sportu informuje, że mecze te nie odbędą się. Nie są też planowane inne mecze izraelskich drużyn na pozostałych łódzkich obiektach.

„Stadion Miejski im. Władysława Króla w Łodzi, został wytypowany przez UEFA oraz PZPN, jako obiekt spełniający restrykcyjne wymogi dotyczące organizacji meczy w Europejskich Pucharach UEFA. Na drodze negocjacji, prowadzone były rozmowy o potencjalnym najmie stadionu, na potrzeby organizacji tych rozgrywek. Umowa w tej sprawie nie została jednak podpisana i do jej podpisania nie dojdzie.” - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Łodzi.

Podkreślono również, że w przypadku organizowania tego typu wydarzeń priorytetem jest bezpieczeństwo łodzian i osób przyjezdnych.

Polscy piłkarze wrócili do hotelu.

Quiz. Czy poznasz piłkarzy z kadry Kazimierza Górskiego?

Pytanie 1 z 13
Jak nazywa się ten piłkarz?