Czerpali korzyści z prostytucji? Małżeństwo z Łodzi zatrzymane pod zarzutem sutenerstwa

i

Autor: archiwum serwisu, mat. policji

Na sygnale

Czerpali korzyści z prostytucji? Małżeństwo z Łodzi zatrzymane pod zarzutem sutenerstwa

2024-07-10 11:37

Zarzuty czerpania korzyści z prostytucji usłyszał 50-letni mężczyzna i jego 36-letnia żona, którzy zostali zatrzymani przez policjantów z komendy wojewódzkiej i miejskiej policji w Łodzi. Za to przestępstwo małżonkom grozi do 5 lat więzienia.

Jak przekazał w środę podkom. Adam Dembiński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, zatrzymanie tych osób wiązało się z wielowątkową sprawą dotyczącą stręczycielstwa, prowadzoną od 2019 roku przez Zespół do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. W 2022 roku funkcjonariusze zatrzymali 6 osób, a jednemu z mężczyzn postawiono oprócz stręczycielstwa również zarzut handlu ludźmi.

Policjanci analizowali kolejne poszlaki i pozyskiwane informacje. Z ich ustaleń wynikało, że 50-letni mężczyzna i jego 36-letnia żona pobierali pieniądze od kobiet za uprawianie nierządu, a także udostępniali do tego lokal. Podjęto decyzję o zatrzymaniu małżonków.

Na podstawie postanowienia wydanego w ostatnich dniach przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi, policjanci weszli do pomieszczeń zajmowanych przez podejrzewane małżeństwo. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. szkielet rewolweru wraz z amunicją oraz ponad 181 tys. zł w gotówce.

Kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni do prokuratury, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Obojgu grozi do 5 lat więzienia. Zdaniem organów ścigania sprawa ma charakter rozwojowy.

ZOBACZ TEŻ: Szewron dołączył do grona policjantów. To zawodowiec do zadań specjalnych na czterech łapach

Pogrzeb Rafała Fortuńskiego. Tragicznie zmarły policjant pośmiertnie odznaczony