Cła na elektryki produkowane w Chinach. Niektóre będą naprawdę wysokie

i

Autor: Pixabay.com

Motoryzacja

Cła na elektryki produkowane w Chinach. Niektóre będą naprawdę wysokie

2024-06-17 10:37

Co z firmami, które produkują samochody elektryczne w Chinach? Po dochodzeniu Komisji Europejskiej okazuje się, że na wiele firm zostaną narzucone cła. Niektóre będą naprawdę bardzo wysokie. Więcej przeczytacie w dalszej części artykułu.

Czy samochody elektryczne produkowane w Chinach mogą mieć nałożone specjalne cła w krajach Unii Europejskiej? Jak podaje biznesalert.pl, Komisja Europejska zakończyła dochodzenie w sprawie subsydiowania chińskich producentów. Wzięto pod uwagę jak to wpływa na producentów i użytkowników z krajów Unii. Komisja nawet skontaktowała się chińskimi władzami w celu omówienia rozwiązania zgodne z Światową Organizacją Handlu (WTO).

Gdyby nie udało się wypracować wspólnego rozwiązania mają zostać nałożone cła indywidualne. Portal biznesalert.pl podaje, że na produkty BYD zostanie nałożone cło 17,4%, Geely 20%, SAIC 38,1%. Pozostali producenci zostaną obłożeni cłem 21% lub 38,1%. Różnice są ogromne, a wpływ na to, która stawka zostanie nałożone będzie miało to czy konkretne podmioty współpracowały w dochodzeniu.

Po czasie tymczasowe stawki cła mają zostać zastąpione stałymi. Gdy zostanie to wprowadzone Tesla, która produkuje samochody w Chinach, może liczyć na przyznanie indywidualnej stawki. Tak jak inni producenci, którzy zgłoszą się do Komisji Europejskiej.

To oni zasiadali w jury pierwszej edycji The Voice of Poland. Mało kto dziś o tym pamięta!

QUIZ. Te 10 znaków drogowych sprawia kierowcom największe problemy. A Tobie?

Pytanie 1 z 10
Ten znak mówi nam, że….