Masz odwagę służyć z nami? Zawsze w interesie Polski – napisało Centralne Biuro Antykorupcyjne na swoim facebookowym profilu i zamieściło spot reklamujący pracę w organizacji rządowej oraz pokazujący, jak wygląda szkolenie pracowników. Produkcja przypomina trailer filmu akcji i została opatrzona hasztagami #ToJestTwójCzas #ToMożeByćTeżTwojaHistoria. Zamieszczono także link prowadzący do rekrutacji, gdzie kandydaci mogą się dowiedzieć, czy spełniają wymagane kryteria.
Chcesz zostać agentem? CBA szuka pracowników
Kogo szuka CBA? Poszukiwani są zarówno funkcjonariusze, jak i pracownicy cywilni. Jak dowiadujemy się ze strony internetowej CBA, żeby zostać funkcjonariuszem, trzeba posiadać wyłącznie obywatelstwo polskie, korzystać z pełni praw publicznych oraz nie można być osobą skazaną za popełnione umyślnie przestępstwo. Kryterium branym pod uwagę jest nieskazitelna postawa moralna, obywatelska i patriotyczna oraz umiejętność zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
Pracy nie mogą podjąć osoby, które pełniły służbę zawodową, a także pracowały lub współpracowały z organami bezpieczeństwa państwa. Żeby aplikować, trzeba ponadto posiadać wykształcenie co najmniej średnie, wymagane kwalifikacje zawodowe oraz wykazywać się zdolnością fizyczną i psychiczną do pełnienia służby. CBA poszukuje przede wszystkim informatyków, prawników, ekonomistów, analityków, finansistów. No i ważne jest jeszcze jedno: gotowość do pojęcia służby. Jeśli spełnia się wszystkie te wymagania, można aplikować, ale uwaga – o procesie rekrutacji nie wolno nikogo informować.
Żeby podjąć zwykłą pracę w CBA, trzeba spełnić mniej wymagań.
- Jeżeli jesteś osobą, którą cechuje uczciwość oraz wysoka kultura osobista, poważnie podchodzisz do postawionych zadań, potrafisz dobrze organizować swój czas pracy, posiadasz umiejętność pracy w zespole jak i indywidualnie, chcesz rozwijać ścieżkę swojej kariery zawodowej, zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i przesłania swojego CV – podaje CBA.
CBA podkreśla, że pracownicy nie odbywają służbowego szkolenia podstawowego oraz specjalistycznego, najpewniej tego przedstawionego w spocie. Organizacja rządowa szuka przede wszystkim infobrokerów, specjalistów IT, pracowników biurowych i pracowników sektora inwestycyjno-logistycznego. W tym przypadków biuro również oczekuje dyskrecji, dlatego kandydat również nie może informować nikogo o procesie rekrutacji.
Ile zarabia funkcjonariusz CBA?
CBA nie informuje, na jakie wynagrodzenie mogą liczyć osoby chętne do pracy. Z danych przedstawionych przed portal infor.pl wynika, że zarobki w CBA wynoszą od 4,5 do 15,6 tys. złotych, w zależności od wysługi lat.