Łódź

28 kwietnia na łódzkie ulice wybiegną tysiące biegaczy. Znamy trasę DOZ Maratonu Łódź 2024

2024-04-17 12:53

Kilka tysięcy biegaczy wybiegnie w niedzielę, 28 kwietnia, na ulice Łodzi. Uczestnicy DOZ Maratonu Łódź oraz towarzyszącego mu biegu na 10 kilometrów, wystartują z Atlas Areny i przebiegną głównymi ulicami w centrum Łodzi. Biegom będą towarzyszyły utrudnienia w ruchu - część ulic zostanie zamknięta, a kierowcy będą musieli poszukać objazdów.

DOZ Maraton Łódź 2024 odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia. Tradycyjnie towarzyszyć mu będzie bieg na 10 kilometrów. W obu biegach weźmie udział kilka tysięcy osób. Lista zapisów jest jeszcze otwarta i wciąż można zgłosić swój udział w zawodach.

- W tym roku bieg maratoński będzie wyjątkowy, bo będzie jednocześnie Mistrzostwami Polski w Maratonie Kobiet i Mężczyzn – podkreśla Tomasz Walczak z Urzędu Miasta Łodzi. - Czołówka polskich biegaczy i biegaczek powalczy w Łodzi o minima na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Trasa DOZ Maratonu Łódź 2024

Uczestnicy maratonu wystartują z Atlas Areny, a następnie pobiegną m.in. wokół parku na Zdrowiu, po Retkini (ul. Maratońską), w okolicach parku Poniatowskiego, Trasą W-Z do ul. Piotrkowskiej, a z niej do ul. Kilińskiego, ul. Sienkiewicza i Radwańską oraz al. Jana Pawła II i z powrotem do Atlas Areny, gdzie przewidziany jest finisz zawodów.

Start i meta biegu na 10 kilometrów również będą zlokalizowane w Atlas Arenie. Zawodnicy startujący w krótszym biegu także pobiegną Trasą W-Z, ul. Piotrkowską aż do ul. Rewolucji 1905 roku, ul. Kilińskiego i ponownie Trasą W-Z.

Utrudnienia w ruchu

W związku z biegami w niedzielę, 28 kwietnia, występować będą utrudnienia w ruchu. Od godz. 7:30 zamknięte zostaną ulice na całej trasie maratonu. Część z nich - np. al. Wyszyńskiego, ul. Popiełuszki i ul. Maratońska - zostanie z powrotem otwarta o godz. 12. Do godz. 13:30 nie będzie można przejechać m.in. al. Mickiewicza, fragmentem al. Piłsudskiego czy ul. Piotrkowską. Najpóźniej, bo o godz. 15:30, przywrócony zostanie ruch m.in. na ul. Radwańskiej, fragmencie al. Jana Pawła II czy na południowej części ul. Sienkiewicza.

Mapy dokładnych tras DOZ Maratonu Łódź i biegu na 10 kilometrów, a także utrudnień w ruchu i zamkniętych ulic znajdziecie w poniższej galerii:

Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów