zarzuty dla fotografa

i

Autor: Pixabay.com

Zarzuty dotyczące obrazy uczuć religijnych dla fotografa

2021-11-02 15:20

Zarzuty dotyczące obrazy uczuć religijnych postawiła łódzka prokuratura 51-letniemu mężczyźnie. Przestępstwa dotyczą prac podejrzanego, prezentowanych na na Festiwalu Fotografii w Łodzi.

Prokuratura Rejonowa Łódź – Górna przedstawiła 51 – letniemu mężczyźnie zarzuty, dotyczące obrazy uczuć religijnych sześciu osób poprzez publiczne znieważenie przedmiotów czci religijnej oraz publicznego znieważenia bandery Rzeczpospolitej Polskiej. Jak mówi rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania, do prokuratury wpłynęło zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa.

Zdaniem autorki zawiadomienia, prezentowane na wystawie prace obrażały uczucia religijne i znieważały symbole państwowe. W kolejnych dniach do prokuratury wpłynęły doniesienia od innych osób o podobnej treści. Spośród przesłuchanych w sprawie świadków, 6 osób wskazało, że prace obrażały ich uczucia religijne.

Podejrzany nie przyznał się do przedstawionych zarzutów. W złożonych wyjaśnieniach podał m.in., że jego intencją nie było obrażanie uczuć religijnych lub znieważenie symboli państwowych. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.