Łódź

Zabytkowa kamienica przy ul. Północnej 23 czeka już na lokatorów. Remont kosztował 13 mln zł

2024-05-21 13:56

Zakończyła się kompleksowa modernizacja kamienicy przy ul. Północnej 23 w Łodzi. W wyremontowanym budynku znalazły się 22 mieszkania komunalne, 2 lokale usługowe, placówka opiekuńczo–wychowawcza, świetlica środowiskowa oraz środowiskowy dom samopomocy.

Zabytkowa kamienica przy ul. Północnej 23 w Łodzi przeszła kompleksowy remont. Wszystkie budynki zostały całkowicie odnowione, zyskały nową elewację oraz zostały podłączone do centralnego ogrzewania. Przebudowano też wewnętrzny układ pomieszczeń, dzięki czemu w mieszkaniach powstały osobne kuchnie lub aneksy kuchenne oraz łazienki. W budynkach zainstalowano również windy.

Gruntowny remont przeszło także podwórze, na którym pojawiła się nowa nawierzchnia, ławki, stojaki na rowery, zabudowana altana na kosze na śmieci oraz plac zabaw dla dzieci z huśtawka, karuzelą, zjeżdżalnią i piaskownicą. Nie zabrakło też zieleni - zasadzone zostały nowe drzewa oraz niskie krzewy i rabaty z kwiatami.

W odnowionej kamienicy znalazły się 22 mieszkania komunalne, 2 lokale usługowe, placówka opiekuńczo–wychowawcza, świetlica środowiskowa oraz środowiskowy dom samopomocy. Odbiory zostały już zakończone, a budynek uzyskał wszystkie pozwolenia na użytkowanie. Wkrótce zaczną się wprowadzać do niego pierwsi lokatorzy.

Remont kamienicy przy ul. Północnej 23 kosztował ponad 13 mln zł.

Koszmarne zderzenie rowerzystów. Obaj trafili do szpitala