Włoska wyspa oferuje darmowy nocleg. Trzeba spełnić jeden warunek

i

Autor: pixabay Sardynia

Wakacje

Włoska wyspa oferuje darmowy nocleg. Trzeba spełnić tylko jeden warunek

2024-07-18 15:37

Co powiesz na darmowy nocleg na jednej z włoskich wysp? Wystarczy, że lubisz piesze wędrówki i spełnisz jeden warunek, który wcale nie jest wygórowany. Władze wyspy chcą po prostu przyciągnąć młodych turystów.

Darmowy nocleg na Sardynii. Wystarczy spełnić jeden warunek

Jeśli nie masz jeszcze wakacyjnych planów i lubisz piesze wędrówki, ta oferta powinna cię zainteresować. Możesz zyskać trzy darmowe noclegi na Sardynii. Władze włoskiej wyspy chcą zachęcić młodych turystów do zwiedzania szlaku Santa Barbara, dlatego oferują bezpłatne zakwaterowanie dla osób poniżej 35. roku życia.

- Chcieliśmy obniżyć średni wiek naszych gości. Chcemy przyciągnąć ludzi w wieku od 20 do 30 lat, a nie emerytów – powiedziała Margherita Concu, przedstawicielka stowarzyszenia odpowiedzialnego na program „Leg's Go In Cammino", cytowana przez włoskie media.

Darmowe noclegi znajdują przy słynnym szlaku turystycznym Santa Barbara, który liczy 500 kilometrów. Nie oznacza to jednak, że turyści będą musieli przejść całą trasę. Droga jest podzielona na 30 odcinków, a chętni mogą wybrać sobie nocleg w dowolnych 3 obiektach na trasie. W programie biorą udział 24 miejsca noclegowe, głównie schroniska i pensjonaty. Na darmowe wakacje na Sardynii można się wybrać w terminie od 15 września do 15 grudnia 2024 r.

Żeby wziąć udział w programie wystarczy się zarejestrować na stronie internetowej fundacji Cammino Minerario di Santa Barbara (CMSB) i wykupić specjalny paszport wędrowca za kwotę 5 euro.

Oto czarna lista wakacyjnych kierunków. Tam nie jedź na urlop

Chcę by moja wnuczka jeździła na wakacje jak inne dzieci