Tego w Polsce jeszcze nie było! Linie lotnicze wprowadzają abonament na loty

i

Autor: pixabay

Podróże

Tego w Polsce jeszcze nie było! Linie lotnicze wprowadzają abonament na loty

2023-06-21 15:41

Często podróżujesz samolotem? Ta wiadomość powinna cię zainteresować. Linie lotnicze WizzAir wprowadzają abonament na loty. Jak na razie to program pilotażowy, który zostanie przetestowany właśnie w Polsce. Znane są już ceny nowej usługi węgierskiego przewoźnika.

WizzAir MultiPass, czyli abonament na loty w liniach WizzAir

WizzAir MultiPass - tak nazywa się program pilotażowy węgierskich linii lotniczych, który zostanie wdrożony w Polsce oraz we Włoszech. Klienci, który wykupią abonament na loty będą mogli liczyć na zamrożenie cen biletu oraz bagażu przez 6 miesięcy. Oznacza to, że osoby posiadające WizzAir MultiPass nie będą musiały się martwić, że zapłacą więcej za podróż w sezonie wakacyjnym oraz do najpopularniejszych w tym czasie destynacji. Abonenci otrzymają specjalne tokeny, które będą wymieniać na bilety. 

- Cieszymy się, że możemy wprowadzić nowy, długo oczekiwany produkt dla naszych klientów podróżujących z Polski. Usługa WIZZ MultiPass to świetna okazja dla osób często podróżujących, aby zapewnić sobie dostęp do najlepszych cen bez względu na porę roku. Wierzymy, że dzięki innowacyjnemu produktowi nasi pasażerowie z Polski będą mieli jeszcze więcej możliwości podróżowania do swoich ulubionych destynacji lub odkrywania nowych i zmiany destynacji co miesiąc z abonamentem - informuje Alexandra Avadanei, Chief Revenue Officer w Wizz Air w komunikacie cytowanym przez portal pasazer.com. 

Jak działa WizzAir MultiPass i ile kosztuje?

WizzAir MultiPass ma działać na podobnej zasadzie jak abonament w platformach streamingowych. Klient kupuje daną subskrypcję na minimum pół roku. W tym okresie co miesiąc linie lotnicze będą pobierać stałą opłatę. Pierwszy lot będzie możliwy od 5. dnia każdego miesiąca. Subskrypcję będzie można rzecz jasna przedłużać. 

Usługa ma zostać uruchomiona w drugiej połowie maja 2023 r. Dostępne mają być dwie opcje - na jeden lot w jedną stronę w miesiącu lub na jedną podróż w obie strony. 

Jeszcze przed uruchomieniem usługi w sieci zaczęły pojawiać się ceny nowej oferty oferty WizzAir. Lot w jedną stronę ma kosztować 239 złotych miesięcznie, a podróż w obie strony 478 złotych na miesiąc - podaje Fly4free. W tej cenie pasażerowi ma przysługiwać mały bagaż podręczny (taryfa Basic). Oferta ma dotyczyć wszystkich połączeń oferowanych przez węgierskiego przewoźnika. 

Lotnisko Chopina się zatka! Moment krytyczny w 2029