Weekend w Łodzi? Będzie się działo!

2022-05-20 19:28

Koncerty, Swingowy spacer po Piotrkowskiej, bieg dla dzieci, a także pikniki oraz urodziny Manufaktury i Majówka w Ogrodzie Botanicznym. W ten weekend zaplanowano w Łodzi mnóstwo wydarzeń dla dorosłych i dzieci.

Większość imprez to okazja by rodzinnie spędzić czas. W sobotę i niedzielę Manufaktura będzie obchodzić swoje 16. urodziny. Zaplanowano plenerowe koncerty, będzie można skoczyć na bungee, zjechać tyrolką a dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Dzieci mogą poskakać na dmuchańcach, wziąć udział w warsztatach ekologicznych i powspinać się na ściance.

Niedziela na Piotrkowskiej rozpocznie się na sportowo. W Mini Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run weźmie udział ponad 1000 najmłodszych biegaczy. Trasa przebiega na różnych odcinkach, a zawodników można dopingować od Pasażu Rubinsteina do Pasażu Schillera. Najmłodsi biegacze mają do pokonania 200 metrów, najstarsi 900 metrów. Przewidziano także konkurencje dla osób z niepełnosprawnościami. Początek zawodów o godz. 9:45. 

W niedzielę na Piotrkowskiej pojawią się retro samochody, będzie przygrywać Sweet & Hot Jazzband czyli jedyny międzypokoleniowy zespół dixielandowy w Polsce. Swingowy spacer po Piotrkowskiej to już tradycja. Reprezentacyjną ulicą Łodzi przejdą stylowo ubrani tancerze. Roztańczona i widowiskowa muzyczna parada w klimacie retro ma przywracać do życia swingowe tańce i muzykę, jakie królowały w ubiegłym stuleciu w Stanach Zjednoczonych. Start o 12 na Placu Wolności.

W niedzielę warto się też wybrać do Ogrodu Botanicznego na imprezę plenerową „Majówka w Ogrodzie”. Od 11 .00 zaplanowano m.in warsztaty plastyczne, warsztaty i prezentacje pszczelarskie, konkurs botaniczny. Będą też zajęcia jogi i tai chi, park trampolin oraz spacer nordic walking z instruktorem. O godzinie 15:00 rozpocznie się wycieczka z przewodnikiem, który zaprezentuje poszczególne działy Ogrodu i kwitnące obecnie kolekcje roślin. Zbiórka przy głównej kasie, przy ul. Krzemienieckiej.

W niedzielę w parku Ocalałych i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana odbędzie się Łódzki Piknik Różnorodności 2022. Na Pikniku będzie można poznać artystów i artystki z różnych stron świata, którzy mieszkają w Łodzi.Zaplanowano muzykę różnych kultur, warsztaty dla młodszych i starszych oraz mnóstwo smakołyków. Wydarzenia będą się działy symultanicznie – na scenie zagrają muzycy, a na terenie Parku Ocalałych i w budynku Centrum Dialogu trwać będą warsztaty. Do wyboru są m.in warsztaty kuchni afrykańskiej, animacje cyrkowe, warsztaty tańca i śpiewu. Na scenie zabrzmi muzykę pochodzącąz różnych kultur, między innymi żydowska, afrykańska, bałkańska, a także lokalna – łódzko/bałucka. Piknik potrwa od 15.00 do 20.00.