Nowa kładka nad torami w Głownie

i

Autor: Paweł Mieskowski / PKP PLK Pasażerowie mogą już korzystać z nowej kładki nad torami w Głownie

Kolej

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów. Powrócą pociągi na trasie Łódź – Drzewica

2023-06-07 12:49

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów zostanie wprowadzona w niedzielę (11 czerwca). Nowy rozkład uwzględnia modernizacje linii, stacji i przystanków w całym kraju. Zakończenie prac umożliwi m.in. powrót pociągów na trasę Łódź – Drzewica. Łatwiejszy dostęp do pociągów będę mieli też pasażerowie w Głownie i Strykowie.

Wraca połączenie Łódź - Drzewica

W niedzielę (11 czerwca) PKP Polskie Linie Kolejowe wprowadzą korektę rozkładu jazdy pociągów. Nowy rozkład uwzględnia modernizacje linii, stacji i przystanków w całym kraju oraz umożliwia wprowadzenie pociągów wakacyjnych. Wakacyjna korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 11 czerwca do 2 września.

Dla pasażerów w woj. łódzkim szczególnie istotny jest powrót pociągów na trasę Łódź -Drzewica. Dzięki zakończeniu prac, pociągi pojadą po nowym moście nad Pilicą w Tomaszowie Mazowieckim. Będą też sprawne połączenia dalekobieżne m.in. Gdynia - Łódź – Kraków.

Nowe kładki w Głownie i Strykowie

Pasażerowie podróżujący między Łodzią i Łowiczem mogą już przechodzić nowymi kładkami nad torami w Głownie i Strykowie. Każda kładka ma 3 metry szerokości i 42 metry długości. Ułożono na nich nawierzchnię antypoślizgową, która pozwala bezpiecznie dojść na perony. Kładki są wyposażone w schody i windy, które ułatwiają dostęp do pociągów osobom niepełnosprawnym, podróżnym z ciężkim bagażem oraz opiekunom z dziećmi w wózkach. Jednocześnie utrzymane zostaną obecne przejścia do peronów na poziomie szyn.

Ponadto na stacjach w Głownie i Strykowie powstały nowe parkingi dla samochodów, wiaty rowerowe i chodniki.

Trwają prace w Zduńskiej Woli i Pabianicach

Komfort pasażerów poprawi się też wkrótce w Zduńskiej Woli, gdzie przebudowywany jest budynek dworca. Przed dworcem pojawią się miejsca parkingowe, stojaki dla rowerów oraz stanowiska dla autobusów.

W Pabianicach natomiast budowany jest już pierwszy z dwóch peronów przystanku Pabianice Północne, który umożliwi lepszą połączenia kolejowe w stronę Łodzi, Zduńskiej Woli i Sieradza.

Przez 5 miesięcy wielkopolscy policjanci używają drona. Pokazali nagrania