W tych polskich miastach przeklina się najczęściej. Jak wypadła Łódź?

i

Autor: pixabay

Wulgaryzmy

W tych polskich miastach przeklina się najczęściej. Jak wypadła Łódź?

2023-12-06 15:26

Statystyczny Polak przeklina średnio 19 razy dziennie. Zdarzają się jednak osoby, które używają wulgaryzmów jak przecinków w zdaniu. Okazuje się, że ilość używanych przekleństw zmienia się w zależności od miejsca zamieszkania. Sprawdź, w których miastach klnie się najbardziej i jak wypadła Łódź w tym zestawieniu.

W tych miastach przeklina się najczęściej. Jak wypadła Łódź?

Platforma edukacyjna Preply postanowiła sprawdzić, w których miastach ludzie używają najwięcej wulgaryzmów. Pod lupę wzięto 19 polskich miast. Na podstawie zebranych danych udało się ustalić średnią krajową. Okazuje się, że typowy Polak przeklina średnio 19 razy na dobę. Bardziej klną mężczyźni. Średnia w populacji męskiej wynosi 21 wulgaryzmów na dobę. Kobiety przeciętnie używają 15 przekleństw w ciągu dnia.

Dane znacząco zmieniają się, jeżeli weźmiemy pod uwagę wiek. Polacy w wieku od 16 do 24 lat przeklinają 27 razy dziennie, podczas gdy osoby między 35. a 44. rokiem życia już „tylko” 12 razy. Również miejsce zamieszkania sprawia, że jedni klną więcej, a inni mniej. Sprawdź, w których miastach przeklina się najczęściej.

Polonez dla Łodzi. Zatańczyli maturzyści i pozostali mieszkańcy miasta