kaminska

i

Autor: Jacek Kurnikowski/ AKPA

samo życie

W przeszłości grała Siostrę Faustynę. Teraz usłyszała od księdza, że nie może wziąć udziału w pielgrzymce

2024-05-21 12:52

Kamila Kamińska to polska aktorka, która wcieliła się m.in. w rolę Siostry Faustyny w filmie "Miłość i miłosierdzie". I choć miała pojawić się podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kobiet do Częstochowy, by opowiedzieć o doświadczeniach związanych z produkcją, otrzymała zakaz pojawienia się na Jasnej Gorze. Powód zaskakuje.

Kamila Kamińska zagrała Siostrę Faustynę w filmie "Miłość i miłosierdzie"

Kamila Kamińska to polska aktorka telewizyjna i filmowa, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Wystąpiła w takich produkcjach jak: "Hotel 52", "Druga szansa", "Listy do M.3", "Sztuka kochania" czy "Barwy szczęścia".

Jednak największą popularność przyniosła jej rola Świętej Siostry Faustyny w filmie "Miłość i miłosierdzie", czyli polskim filmie biograficznym, poświęcony życiu i działalności zakonnicy Faustyny Kowalskiej. 

Aktorka miała być na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kobiet do Częstochowy. Dostała jednak zakaz

Ostatnio Kamila Kamińska miała wziąć udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kobiet do Częstochowy, podczas której miała opowiedzieć o swoich doświadczeniach, związanych z pracą nad filmem.

Okazało się jednak, że aktorka otrzymała zakaz stawiania się na Jasnej Górze. Powód jest absurdalny. Aktorka opublikowała w mediach społecznościowych wyjaśniania. Jak się okazało, otrzymała od księdza, który był posłańcem wiadomości, informację o tym, że "pewnym osobom" nie spodobało się to, że wsparła Strajk Kobiet i poparła wolny wybór do aborcji. Duchowny ostrzegł ją, że mógłby ją dotknąć hejt od osób ze środowisk konserwatywnie katolickich. Dlatego nie otrzymała wstępu na wydarzenie.

Ma na koncie głośne role w Na Wspólnej i Nigdy w życiu. Niewiele osób wie, że jest prawniczką!
Sonda
Czy popierasz te protesty?