Pociąg

i

Autor: Pixabay

Utrudnienia na trasie z Łodzi do Warszawy. Przez dwa tygodnie pociągi będą jeździć zmienioną trasą

2022-11-29 11:22

Szykują się utrudnienia dla podróżujących z Łodzi do Warszawy. Wszystko ze względu na prace związane z podłączaniem nowych urządzeń sterowania ruchem w wybudowanym budynku Lokalnego Centrum Sterowania. Przez dwa tygodnie pociągi będą jeździć zmienioną trasą.

Zmiany na trasie Łódź- Warszawa

Pasażerowie podróżujący do Warszawy przez najbliższe dwa tygodnie będą musieli dobrze sprawdzić rozkład jazdy swoich pociągów. Większość PKP Intercity będzie kursować przez stację Warszawa Gdańska, z pominięciem Warszawy Zachodniej i Warszawy Centralnej. Natomiast pociągi Polregio kursujące w tygodniu oraz Łódzka Kolei Aglomeracyjna w weekendy zakończą lub rozpoczną swoją trasę na stacji Warszawa Gdańska. To może być problem, szczególnie dla tych, którzy dojeżdżają np. do pracy w centrum miasta.

Powodem zmiany trasy prace remontowe

Prace, które rozpoczęły się w poniedziałek 28 listopada związane są z podłączaniem nowych urządzeń sterowania ruchem w wybudowanym budynku Lokalnego Centrum Sterowania (LCS) na stacji Warszawa Zachodnia i w budynku nastawni Warszawa Włochy. Utrudnienia potrwają do 10 grudnia.

Nowy rozkład jazdy PKP od 11 grudnia

Każdego roku przed świętami wprowadzany jest nowy rozkład jazdy pociągów, który ma ułatwić podróżowanie w czasie Bożego Narodzenia. Nie inaczej będzie w tym roku. Inaczej pojedziemy od niedzieli, 11 grudnia. W tym roku duży wpływ na zmiany w rozkładzie ma również dalszy ciąg remontu na stacji Warszawa Zachodnia. Jednak są także dobre wiadomości. Już za kilka tygodni wprowadzone zostaną dodatkowe połączenia z Łodzi m.in. do Opoczna czy Skarżyska Kamiennej. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie PKP Intercity.

Zabytkowa fabryka „Wigencja” w Łodzi wkrótce zacznie nowe życie