Biuro podróży wprowadza ubezpieczenie od deszczu. Zapłacą za deszczowe wakacje

i

Autor: pixabay

Wakacje

Biuro podróży wprowadza ubezpieczenie od deszczu. Zapłacą za deszczowe wakacje

2023-06-14 15:46

To absolutna nowość w ofercie biur podróży. Itaka jako pierwsza w Polsce wprowadziła ubezpieczenie od deszczu. Za każdy deszczowy dzień w czasie wakacji, klienci otrzymają rekompensatę pieniężną.

Ubezpieczenie od deszczu w biurze podróży Itaka

Deszczowe wakacje to nic przyjemnego, dlatego Itaka postanowiła wprowadzić do swojej oferty ubezpieczenie od deszczu. Za każdy deszczowy dzień w czasie wakacji, klienci, którzy zdecydują się wykupić ubezpieczenie, otrzymają rekompensatę pieniężną

Jak podaje Rzeczpospolita, formuła ubezpieczenia została opracowana we współpracy z firmą ubezpieczeniową Climatica Insurance Solutions. Eksperci zdefiniowali "deszczowy dzień" na podstawie ściśle określonych kryteriów, dotyczących minimalnej ilości opadów w ciągu dnia lub godziny. Kryteria, uprawniające do otrzymania ubezpieczenia, będą ustalane w oparciu o dane meteorologiczne dostarczane przez serwis Accuweather. 

Itaka wypłaci pieniądze za każdy deszczowy dzień

Zasada jest następująca: klienci, którzy wykupią ubezpieczenie od deszczu w kwocie 69 złotych (za cały pobyt), za każdy dzień z opadami przekraczającymi ustalone kryteria, otrzymują rekompensatę w kwocie 250 złotych. Co istotne, ubezpieczenie będzie można wykupić w czasie planowania podróży do Grecji, Bułgarii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Turcji i Egiptu.

Jeśli na wakacjach będzie padać, klienci nie będą musieli sami zgłaszać swoich roszczeń. Biuro podróży skontaktuje się z klientem, żeby ustalić w jaki sposób przekazać należną kwotę. Jak zaznacza Itaka, wypłaty będą zlecane bezzwłocznie, aby klienci mogli otrzymać pieniądze w ciągu 1-2 dni roboczych. 

Planujesz wakacje? To teraz najtańsze miasta w Europie

Pojechali na wakacje i uratowali pieski Tosia i Leosia żyją dzięki małżonkom,którzy zabłądzili na rowerach