wypadek

i

Autor: lodzka.policja.gov.pl

Wypadek

Tragiczny wypadek na A1. Policja opublikowała specjalne stanowisko

2023-09-24 20:46

Na stronie internetowej łódzkiej policji ukazał się nowy komunikat ws. tragicznego wypadku na A1, do którego doszło w sobotę, 16 września. W zdarzeniu zginęła 3-osobowa rodzina. Początkowo podawano, że kia, którą jechały ofiary, uderzyła w bariery i spłonęła. W stanowisku na temat wypadku policja wyjaśnia, że "brały w nim udział dwa pojazdy: bmw i kia".

W sobotę, 16 września po godz. 19 na autostradzie A1 w Sierosławiu (pow. piotrkowski, woj. łódzkie) 3-osobowa rodzina zginęła w pożarze auta. Zmarli mężczyzna, kobieta i ich 5-letni syn.

Bezpośrednio po wypadku strażacy przekazali, że "doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W jednym z pojazdów wybuchł pożar - zginęły w nim trzy osoby, najprawdopodobniej mężczyzna, kobieta i dziecko" - poinformował w sobotę 16 września rzecznik KW PSP w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

18 września piotrkowska policja wydała komunikat. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem kia na chwilę obecną z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w bariery energochłonne, następnie auto zapaliło się. W wyniku tego wypadku śmierć poniosły trzy osoby podróżujące tym pojazdem - napisano w notatce policyjnej przesłanej mediom. Śledztwo nadzoruje piotrkowska prokuratura i - jak podały lokalne media - to z jej inicjatywy postępowanie objęło również ewentualny udział w wypadku samochodu osobowego bmw.

Nowe stanowisko policji w sprawie tragicznego wypadku

W stanowisku z soboty, zamieszczonym na stronie KWP w Łodzi, policja jeszcze raz tłumaczy okoliczności wypadku. - W związku z dużym zainteresowaniem opinii publicznej tragicznym wypadkiem, do którego doszło 16 września 2023 roku około godziny 20 na 339. km drogi A1 na wysokości miejscowości Sierosław, informujemy, iż w tej sprawie prowadzone jest obecnie śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Piotrkowie Trybunalskim, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia - napisano.

- Na chwilę obecną wiadomo, że brały w nim udział dwa pojazdy: bmw oraz kia. Policjanci zabezpieczyli szereg śladów, przesłuchali świadków. Na miejscu obecny był również prokurator, który nadzorował pracę funkcjonariuszy. Dotarliśmy również do szeregu nagrań z kamer, które mamy nadzieję pozwolą wyjaśnić, co było przyczyną tej ogromnej tragedii - wyjaśnia KWP w Łodzi. - Przedmiotem tego śledztwa jest również wyjaśnienie, czy zachowanie kierującego bmw miało bezpośredni wpływ na zaistnienie przedmiotowego zdarzenia - oświadczono w stanowisku policji.

Policja w Piotrkowie Trybunalskim poszukuje świadków wypadku z 16 września.

Tragiczny wypadek w Rudnej Małej. Zginęło 2 podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Dębicy