To już pewne. Ukraińska miliarderka przejmie Intersport

i

Autor: Wikipedia

Biznes

To już pewne. Ukraińska miliarderka przejmie Intersport

2023-10-30 9:16

Nową właścicielką spółki Intersport Polska będzie ukraińska miliarderka Galyna Fedoriwna Gerega. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał właśnie zgodę na przejęcie pakietu większościowego akcji należącego do spółki.

Ukraińska miliarderka przejmie Intersport

Spółka Intersport Polska od wielu miesięcy borykała się problemami finansowymi i szukała inwestora. W kwietniu podpisała umowę inwestycją ze spółką EpicentrK Llc, należącą do ukraińskiej miliarderki oraz ze spółką Paravita Holding Limited, będącą partnerem biznesowym inwestora.

Teraz UOKiK wydał zgodę na przejęcie pakietu większościowego akcji Intersport Polska, co oznacza, że właścicielką sieci sklepów zostanie Galyna Fedoriwna Gerega.

Kim jest Galyna Fedoriwna Gerega?

Galyna Fedoriwna Gerega (Halyna Fedorivna Hereha) jest ukraińską przedsiębiorczynią i działaczką społeczno-polityczną.

W przeszłości była radną Kijowskiej Rady Miejskiej, sekretarzem komisji tejże rady do spraw handlu, przedsiębiorczości, gastronomii i usług. Pełniła także obowiązki mera Kijowa oraz była sekretarzem Kijowskiej Rady Miejskiej.

Do Gerega należy znana w Ukrainie sieć marketów budowlanych Epicentr K. Jej majątek szacowany jest na 395 milionów dolarów. Wraz z mężem Aleksandrem posiada majątek wart 1,7 miliarda dolarów. Małżonkowie w 2021 roku znaleźli się na 6. miejscu listy najbogatszych Ukraińców.

Co ze sklepami Intersport?

Obecnie Intersport Polska posiada w Polsce 40 sklepów ze sprzętem sportowym oraz odzieżą. Po przejęciu spółki przez Galynę Fedoriwnę Gerega mają powstać nowe lokalizacje, a istniejące sklepy mają zostać zmodernizowane.

10 supermarketów, które zniknęły z Polski. Pamiętasz je?

EKG 2021. Polski miliarder Rafał Brzoska: pieniądze nie są najważniejsze