Sprzedają podrabianą pietruszkę na bazarach

i

Autor: pixabay

Drożyzna

Sprzedają podrabianą pietruszkę na bazarach! Wszystko przez astronomiczne podwyżki

2024-05-24 13:53

Ceny pietruszki poszybowały w górę. Na bazarach i ryneczkach za kilogram trzeba zapłacić nawet 21,99 złotych, czyli niemal tyle co za kilogram schabu. Ceny w hurcie również są wysokie, więc niektórzy sprzedawcy uciekają się do oszustwa i sprzedają...podrobioną pietruszkę. Jak nie dać się naciąć?

Ceny pietruszki poszybowały

W ostatnim tygodniu można już mówić o "załamaniu na rynku pomidorów" dla producentów. Cena na rynku hurtowym w Broniszach spadła do 4-6 złotych za kilogram. Natomiast już są drogie i nadal drożeją warzywa korzeniowe. Droga jest przede wszystkim pietruszka, która w hurcie kosztuje 12 złotych za kilogram, a na ryneczkach i w sklepach detalicznych ceny sięgają nawet 21,99 zł za kilogram. Niemal tyle samo kosztuje obecnie kilogram schabu.

Na bazarach sprzedają podrabianą pietruszkę

Tak wysokie ceny pietruszki sprawiły, że część sprzedawców zwietrzyła interes, wprowadzając na rynek „podrobioną pietruszkę”. Jak podaje dziennik „Fakt” nieuczciwi sprzedawcy próbują wcisnąć klientom pasternak zamiast pietruszki.

Jak nie dać się naciąć? Dziennik radzi, jak można odróżnić warzywa. Pasternak można poznać po tym, że ma wgłębienie z ciemną otoczką w miejscu, z którego wyrasta zielenina. Na pietruszce natomiast takiego wgłębienia nie ma. Podrabianą pietruszkę można tez rozpoznać po zapachu. Ma słodki, orzechowy aromat jak na pasternak przystało.

ZOBACZ TEŻ: W których krajach je się najwięcej mięsa?

Ceny na paryskim bazarze