Sławosz wrócił na Ziemię po blisko trzech tygodniach na ISS
Powrót astronautów na Ziemię trwał łącznie około 22 godzin. Po odłączeniu od ISS kapsuła zgodnie z procedurami zmieniała swoją orbitę, by znaleźć się w odpowiednim punkcie do przeprowadzenia manewru hamującego Deorbit Burn. Ten najważniejszy i najbardziej ryzykowny etap lotu odbył się bez zakłóceń. Eksperci przypominali, że wejście w atmosferę to najtrudniejszy moment każdej misji załogowej – to wtedy pojazd musi wytrzymać temperatury dochodzące do 2000°C, a kontakt radiowy z załogą zostaje na kilka minut przerwany. Kapsuła Dragon Grace przeszła ten etap bez komplikacji. Tuż przed wodowaniem kapsuła wypuściła dwa spadochrony stabilizujące, a następnie cztery główne spadochrony, które znacząco wyhamowały opadanie do oceanu. Kontakt z załogą został odzyskany, a kapsuła opadła na powierzchnię wody z bezpieczną prędkością ok. 5 m/s.
Niezwłocznie po wodowaniu na miejsce dotarły jednostki ratownicze firmy SpaceX. Zgodnie z procedurą najpierw sprawdzono szczelność kapsuły i wykluczono ryzyko wycieku toksycznych paliw. Równocześnie inne załogi zabezpieczyły odrzucone po lądowaniu spadochrony. Następnie statek MV Shannon wyłowił kapsułę z oceanu i podniósł ją na swój pokład przy pomocy specjalistycznego żurawia.
Po otwarciu włazu kapsuły członkowie załogi stopniowo opuszczali pojazd. Jako pierwsza wyszła amerykańska astronautka Peggy Whitson, po niej kolejno Shubhanshu Shukla z Indii oraz Sławosz Uznański-Wiśniewski. Na końcu kapsułę opuścił Tibor Kapu z Węgier. Na pokładzie statku MV Shannon znajdował się przygotowany punkt medyczny oraz lądowisko dla śmigłowców. Astronauci, zgodnie z protokołem SpaceX, zostali poddani wstępnym badaniom medycznym jeszcze na dryfującym po oceanie statku.

Co dalej ze Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim? Czas na badania i regenerację
Zgodnie z procedurą, po opuszczeniu statku Sławosz Uznański-Wiśniewski zostanie przetransportowany z USA do Kolonii w Niemczech, gdzie w ośrodku Envihab, należącym do Niemieckiego Centrum Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (DLR), przejdzie specjalistyczne badania medyczne. To standardowa procedura po powrocie z pobytu w stanie nieważkości, mająca na celu monitorowanie stanu zdrowia i adaptacji organizmu do ziemskiej grawitacji.
W ramach misji Uznański-Wiśniewski przeprowadził 13 eksperymentów technologicznych i naukowych przygotowanych przez polskich naukowców oraz firmy, a także 30 pokazów edukacyjnych i popularyzatorskich. Misja IGNIS, jak podkreśliła POLSA, zakończyła się pełnym sukcesem.