remont torowiska

i

Autor: mat. ZDiT

Remont torowiska pomiędzy ul. Pomorską a Telefoniczną

2020-04-29 14:45

Przed nami remont torów prowadzących do największej zajezdni tramwajowej w Łodzi. Po długim majowym weekendzie drogowcy rozpoczną prace na odcinku między ul. Pomorską a Telefoniczną.

Prace rozpoczną się 4 maja. Co to oznacza dla komunikacji? Podczas prac tramwaje nie będą kursowały na Stoki, ale zachowany będzie dojazd do zajezdni. Dlatego prace prowadzone będą połówko, po jednym torze. Linie tramwajowe dojeżdżać będą do osiedla akademickiego przy Pomorskiej, a dalej na Stoki kursować będzie autobus zastępczy – wyjaśnia Maciej Sobieraj z Zarządu Dróg i Transportu.


Efektem prac będą nowe tory, automatyczne zwrotnice, podwyższone przystanki, rozjazdy i sieć trakcyjna. Jak podkreślają drogowcy, jest to bardzo ważny odcinek sieci tramwajowej, bo prowadzi do największej zajezdni tramwajowej w Łodzi. Każdego dnia po tej trasie wyjeżdżają stamtąd setki tramwajów oraz kursują linie obsługujące największe łódzkie osiedla, dworzec Fabryczny czy osiedla akademickie.

Do remontu wykorzystanych zostanie ponad 3 tys. metrów pojedynczej szyny, wykonane będzie 14 rozjazdów wyposażonych w automatyczne, podgrzewane zwrotnice i 3 krzyżownice – miejsca przecięcia się torowisk. Ponadto wymienionych zostanie 14 słupów trakcyjnych i sieć zasilająca tramwaje. Komfort poprawi się nie tylko w przejeździe. Wyremontowane i podwyższone zostaną przystanki, powstanie też nowa para przystanków autobusowych przy zajezdni.

Prace na kilometrowym odcinku torów pomiędzy Pomorską a Telefoniczną potrwają do października.

`````````````````````````````