Quiz tylko dla mądrych ludzi. Spróbuj odpowiedzieć bezbłędnie na wszystkie 20 pytań!

i

Autor: Wikipedia,pixabay

Quiz

Quiz tylko dla mądrych ludzi! Sprawdź, czy zaliczasz się do nich

2024-07-20 11:47

Mówi się, że mądry człowiek powinien posiadać rozległą wiedzę naukową oraz rozsądek poparty życiowym doświadczeniem. Mądrość trudno zmierzyć, ale postanowiliśmy spróbować, dlatego stworzyliśmy ten quiz. Uważamy, że każdy, kto odpowie bezbłędnie na wszystkie pytania, będzie mógł nazwać się mądrym człowiekiem.

Quiz tylko dla mądrych ludzi. Zaliczasz się do nich?

Już starożytni filozofowie uważali, że mądrość oznacza wiedzę na temat świata jako całości. Inteligencja natomiast to umiejętność wykorzystywania tej wiedzy i wyciągania wniosków. Inteligencję łatwo zmierzyć za pomocą testu IQ, ale mądrość już trudno wymierzyć. Postanowiliśmy jednak spróbować. 

Sprawdź, czy odpowiesz bezbłędnie na wszystkie pytania

Przygotowaliśmy quiz z wiedzy ogólnej, żebyście mogli sprawdzić, czy zdobyta przez was wiedza jest rozległa, czy może jednak dość wąska. Znajdują się w nim pytania z wielu dziedzin nauki, od geografii poprzez literaturę i matematykę, na architekturze i sporcie kończąc. Uznajmy, że miarą waszej mądrości będzie wynik tego quizu. Jesteście gotowi na sprawdzenie swojej wiedzy? Ostrzegamy, łatwo nie będzie.

Quiz tylko dla mądrych ludzi. Masz odwagę się sprawdzić?

Pytanie 1 z 20
Na początek pytanie z geografii. Jaka jest powierzchnia Europy?
Europa
PIS TRACI SEJMIKI. Prof. Rychard: NIE DOCENIAJĄ mądrości własnego elektoratu!