Przemek

i

Autor: Przemek Ledzian

WOŚP 2024

Przemek Ledzian ponownie gra z WOŚP! Każdy może wpłacić datek do jego skarbonki

2024-01-24 11:42

Przemek Ledzian, społecznik, którego mieszkańcom Łodzi z pewnością nie trzeba już przedstawiać, od wielu lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie inaczej jest w teraz. Datki można wpłacić zarówno do fizycznej skarbonki Przemka, jak i wirtualnej. O szczegółach przeczytacie poniżej.

Przemek Ledzian gra z WOŚP!

Przemek Ledzian to łódzki społecznik, który pomimo, że sam zmaga się z wieloma chorobami, chętnie pomaga innym. Jest m.in. inicjatorem akcji "Światełko Pamięci", która polega na wspólnym zapalaniu zniczy na grobach osób samotnych czy bezdomnych. Od wielu lat zaangażowany jest także w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

"Gram po raz trzynasty w swoim Sztabie Straży Miejskiej w Łodzi. W tym roku również z nr 001. I po raz pierwszy otrzymałem aż dwie puszki na zbiórkę! Natomiast w 2023  zebrałem grubo ponad 10 tysięcy złotych" - powiedział nam społecznik.

W dniu 32. Finału WOŚP Przemka będzie można spotkać na łódzkim Olechowie przy Biedronce na ul. Zakładowej 65, w godzinach 8:00-17:00. To jednak nie jest jedyna forma, za pomocą której można wpłacać pieniądze do skarbonki Przemka. Dostępna jest również zbiórka online. Link do niej znajdziecie TUTAJ.

"W dalszym ciągu mam gigantyczne marzenie spotkać się z Jurkiem i podziękować za to co robi. W tym roku jest to szczególnie ważny finał, dlatego, że WOŚP gra dla osób z problemami płuc po pandemii. A ja się z takimi zmagam od lat, gdyż mam problemy z oddychaniem, astmę oskrzelową i guzki na obu płucach. Ostatnio kilkukrotnie znowu byłem chory, jednak nie powstrzyma mnie to, by nie kwestować na rzecz WOŚP, które daje mi kopa i napędza na cały rok" - zapewnia. 

Co również warte podkreślenia, w Łodzi od kilku lat dzięki Przemkowi funkcjonują bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla wolontariuszy WOŚP.

"To był mój pomysł. Zgłosiłem się do ówczesnej radnej Małgorzaty Moskwy Wodnickiej, która przygotowała projekt na sesję. Przeszło bez głosu sprzeciwu"  - dodaje dumnie.

32. Finał WOŚP. Kiedy i na co zbierane są pieniądze?

W 2024 roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia. Mottem akcji jest  hasło "Tu wszystko gra OK!", a cel to zbiórka pieniędzy na odbudowanie sprawności płuc po pandemii koronawirusa, zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Około 120 tysięcy wolontariuszy w ponad 1600 sztabach w cały kraju zbiera pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek. W tym samym czasie trwają również setki internetowych zbiórek i aukcji. W ciągu 31 Finałów zebrano blisko 2 miliardy złotych i kupiono 71,5 tysiąca urządzeń dla potrzebujących.

Madzia z Sosnowca miałaby dziś 12 lat. Ktoś ciągle stawia znicze na jej grobie

Wyjątkowe buty na finał WOŚP! Jedna para trafi na licytację