Przechowujesz jajka na drzwiach lodówki? To błąd!

i

Autor: pixabay,Instagram/print screen

Żywność

Przechowujesz jajka na drzwiach lodówki? To błąd!

2024-04-23 17:39

Przechowywanie żywności może być znacznie bardziej skomplikowane niż sądzisz. Znany dietetyk kliniczny Michał Wrzosek wyjaśnia, w jaki sposób należy przechowywać jajka, żeby jak najdłużej zachowały świeżość. Okazuje się, że znaczenie ma nie tylko to, jaką półkę w lodówce wybierzemy, ale także którą stroną przechowujemy jajka.

Już niedługo święta wielkanocne. Trwa zakupowa gorączka, a jednym z podstawowych produktów, które kupujemy są jaja, bez których nie wyobrażamy sobie Wielkanocy. Kiedy już zaopatrzymy się w odpowiednią ilość jaj, powinniśmy zadbać o to, aby odpowiednio je przechowywać, zwłaszcza, że zdarza się nam kupować na zapas. Mogłoby się wydawać, że w przechowywaniu jajek nie ma niczego skomplikowanego. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że znaczenie ma nie tylko to, jaką półkę w lodówce wybierzemy, ale także którą stroną przechowujemy jajka, o czym przekonuje znany w mediach społecznościowych dietetyk, Michał Wrzosek.

- Nie trzymamy jajek zaokrągloną końcówką do dołu. Wtedy jajko szybko się starzeje, bo szybciej powiększa się komora powietrzna wewnątrz jajka – wyjaśnia dietetyk i dodaje, że jajek nie musimy trzymać w lodówce, ale dzięki temu dłużej utrzymują one świeżość i oraz zmniejsza się ryzyko rozwoju bakterii.

To jednak nie wszystko. Ważne jest także to, gdzie dokładnie trzymamy jajka w lodówce.

- Produkty trzymane na drzwiach lodówki narażone są na największe wahania temperatur, dlatego nie trzymaj jajek na drzwiach lodówki! - podkreśla Michał Wrzosek.

Zwyczaje wielkanocne w Polsce, o których nie miałeś pojęcia!

Pani Irenka radzi, jak jeść jajka. Inaczej zrobisz sobie obciach!