Agrounia zapowiada kolejne blokady dróg w Łódzkiem!

i

Autor: mat. fb Agrounia

Protest rolników w Polsce 24.08.2021. Agrounia znów blokuje drogi! UTRUDNIENIA W ŁÓDZKIEM, ZDJĘCIA

2021-08-24 12:49

Protest rolników zaplanowano od 8 rano we wtorek. W Łódzkiem, rolnicy będą blokować drogę krajowa nr 12 w Srocku. Odcinek drogi między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Północ będzie praktycznie nieprzejezdny, więc policja wyznaczyła objazdy.

Rolnicy zapowiedzieli , że we wtorek i środę w kilkunastu miejscach w całej Polsce będą blokować drogi i skrzyżowania. Protest rolników w Łódzkiem zaplanowano w Srocku.

- Od jutra czyli od 24 sierpnia od godziny 8.00 planowana jest 48 godzinna blokada drogi krajowej nr 12 w Srocku. Przyczyną jest protest rolników. Blokada dróg będzie obejmowała nieco ponad 2 kilometrowy odcinek trasy na wysokości Srocka. W związku z tym policja wyznaczyła objazdy - mówi Maciej Zalewski z z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Rolnicy: blokada dróg w całym kraju! Jaką drogę wybrać? 

W komunikacie nadesłanym przez GDDKiA czytamy:

Dla jadących S8 od strony Tomaszowa Mazowieckiego i Warszawy: w kierunku Łodzi – z węzła Piotrków Trybunalski Wschód – DW 716 (do Łodzi i Brzezin). Alternatywą jest dotarcie do węzła Piotrków Trybunalski Południe (A1/DK74j), zawrócenie na węźle i kontynuacja podróży autostradą A1.

- w kierunku Katowic – z węzła Piotrków Trybunalski Wschód – DK91 lub autostradą A1.

Dla jadących z Łodzi/Gdańska do Piotrkowa Trybunalskiego: TYLKO AUTOSTRADĄ A1. Z węzła Tuszyn NIE ZJEŻDŻAMY NA DK12/91. Dojeżdżamy do węzła Piotrków Trybunalski Południe i tam wjeżdżamy do miasta, analogicznie w przeciwnym kierunku, nie kierujemy się na DK12/91, tylko wyjeżdżamy z miasta bezpośrednio na autostradę A1.

Przejazd na kierunkach: Łódź/Gdańsk – Katowice (A1), Warszawa – Katowice (S8-A1) i Katowice Warszawa (A1-S8) powinien się odbywać bez przeszkód.

To WOJNA O WIEŚ! Tak protestowali rolnicy 20 lipca