Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi właśnie rozpoczęła swój pierwszy rok akademicki. Uroczysta inauguracja odbyła się w siedzibie uczelni przy ul. Brzozowej 5/7. W inauguracji wzięły udział władze uczelni, goście specjalni oraz wielu studentów. Oprócz ich przemówień, można było wysłuchać części artystycznej, przygotowanej przez chór Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi pod batutą profesora Dawida Bera.
Warto zwrócić uwagę na aż 21 studentek i studentów, którzy w uznaniu dobrych wyników w nauce uzyskali w nagrodę status VIS (Very Important Student). 15 studentów będzie mogło studiować w pierwszym semestrze bezpłatnie. Pozostali z dodatkową bonifikatą w czesnym.
W czasie uroczystości nagrodę z rąk Kanclerz dr Anny Kocikowskiej otrzymała prodziekan WSB Toruń dr Beata Małkowska za skuteczny i efektywny proces współpracy z Polską Komisją Akredytacyjną, dzięki któremu Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi mogła zaoferować pięć kierunków studiów I stopnia (licencjackich) oraz jednolite studia magisterskie z psychologii. Rekrutacja została uruchomiona już w marcu 2022 r. i zakończyła się sukcesem. Uczelnia uruchomiła wszystkie planowane kierunki studiów licencjackich:
- Bezpieczeństwo narodowe,
- Design w biznesie,
- Finanse i rachunkowość,
- Logistyka,
- Zarządzanie,
- Psychologia - jednolite 5-letnie studia magisterskie.
W ofercie uczelni znajduje się również kilkadziesiąt kierunków studiów podyplomowych, dostępnych dla osób z wykształceniem co najmniej wyższym licencjackim.
Listy gratulacyjne na ręce JM Rektora uczelni przesłali m.in. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, JE Metropolita Łódzki ks. abp. Grzegorz Ryś czy poseł na Sejm RP Tomasz Trela. Ich treść została opublikowana na stronie internetowej Wyższej Szkoły Bankowej w Łodzi.
Polecany artykuł:
Współpraca z biznesem
Kluczowym elementem przygotowywania procesu edukacyjnego w Wyższej Szkole Bankowej w Łodzi jest szeroka współpraca z biznesem. Konsultowano z nim programy nauczania, zawarto kilkadziesiąt umów o współpracy z firmami z Łodzi i regionu. Dzięki nim wykładowcy będą mieli bieżące informacje o zmianach na rynku pracy a studenci możliwość korzystania ze staży i praktyk. Z badań społeczności akademickiej Grupy Szkół Bankowych wynika, że średnio 80% studentów łączy naukę z pracą zawodową. Na I roku studiów I stopnia wskaźnik ten wynosi 73,2%.