komunikacja miejska

Powrót tramwajów do Konstantynowa. Kolejny etap prac. Utrudnienia dla pasażerów MPK

2024-06-17 16:57

Rozpoczęły się kolejne przygotowania do powrotu tramwaju do Konstantynowa Łódzkiego. Oznacza to jednak utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Od poniedziałku (17 czerwca) nie działają tymczasowe przystanki autobusowe na Zdrowiu. O szczegółach przeczytacie poniżej.

Wraca tramwaj do Konstantynowa Łódzkiego!

Rozpoczęły się kolejne przygotowania do powrotu tramwaju do Konstantynowa Łódzkiego. Od poniedziałku, 17 czerwca, nie działają tymczasowe przystanki autobusowe na Zdrowiu.

Aby w lipcu mógł pojechać tramwaj linii 43 do Konstantynowa Łódzkiego, trzeba przygotować trasę również na odcinku pomiędzy Unii Lubelskiej, a Krakowską. 
Tu również rozpoczęły się już prace remontowe.

Demontowane są tymczasowe przystanki 
dla autobusów, które ustawione były w torowisku. Spowoduje to utrudnienia dla osób jadących autobusami w stronę Zdrowia. Co ważne, w przeciwnym kierunku przystanki działają bez zmian.

Kolejny etap prac na Konstantynowskiej. Utrudnienia dla podróżujących MPK

Linie jadące przez Zdrowie w stronę ul. Krakowskiej nie zatrzymują się na 
ul. Konstantynowskiej. Przystanek przy Unii Lubelskiej został przeniesiony na samą al. Unii. Zatrzymują się tu linie 76 i "zgierska" 6.

To około 10 minut pieszo od ZOO Orientarium, pod którym obecnie przystanek znajduje się tylko w jednym kierunku
w stronę centrum - po stronie ogrodu zoologicznego. Dojeżdżają tu linie 67, 80A, 100 
i Z13. Natomiast kolejny przystanek znajduje się już przy ul. Krzemienieckiej (obok Ogrodu Botanicznego), z którego do ZOO przejedziemy w 5 minut.Od lipca na trasę wróci linia 43, która będzie się zatrzymywać na wszystkich przystankach w obu kierunkach na całej długości ul. Konstantynowskiej. Ponadto bez zmian będą kursowały linie autobusowe dowożące do ZOO Orientarium i na Zdrowie.

Pieszy uderzył auto głową