Pies

i

Autor: Justyna Świderska Rozbudowa Azylu dla Zwierząt w Tarnowie

ważne akcje

Ponad 200 złotych miesięcznie za adopcję psa! Tak władze miasta walczą z bezdomnością zwierząt

2024-07-10 9:36

W świecie idealnym żaden pies nie byłby pozbawiony swojego domu i kochającej rodziny. Niestety w prawdziwym życiu zwierzęta są często samotne i bezdomne. Jedno z miast chce jednak temu zapobiec i ma na to sposób. Daje ponad 200 złotych miesięcznie za adopcję!

Bezdomność zwierząt to problem na całym świecie!

W książce "Mały Książe" Antoniego de Saint-Exupéry możemy przeczytać: "Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś". Gdyby tak właśnie było, żadne zwierzę nie odczułoby bezdomności, głodu, agresji czy braku opiekuna. Niestety, z najnowszych badań wynika, że na całym świecie może być od 600 milionów do nawet miliarda bezdomnych zwierząt, głównie psów i kotów.

W Polsce żyje 12,34 mln psów i kotów, z czego 8 procent, czyli około 950 tysięcy, jest bezdomnych. Z całej tej liczby bezdomnych zwierząt w schroniskach żyje blisko 92,5 tysiąca psów i 32,5 tysiąca kotów, a na ulicach - 75 tysięcy psów i 750 tysięcy kotów. Dane są więc naprawdę zatrważające!

Sposób na bezdomność wśród zwierząt. Ponad 200 złotych za adopcję

Są jednak tacy, którzy starają się z bezdomnością wśród zwierząt walczyć. W Kosowie władzy postanowiły rozpocząć program "Dom dla każdego psa". Jak informuje telewizja N1, polega on na tym, że każdy, kto adoptuje bezdomnego czworonoga, dostanie od władz 50 euro miesięcznie na jego utrzymanie.

Szacuje się, że na ulicach stolicy Kosowa mieszka obecnie około 4 tysięcy bezdomnych psów. Burmistrz Prisztiny, Perparim Rama ma nadzieje, że pomysł ten "rozwiąże problem wszechobecnych w mieście bezdomnych psów i zmieni podejście mieszkańców do zwierząt".

Władze miasta rozpoczęły już zabieranie zwierząt do schronisk, gdzie zostaną zaszczepione, wysterylizowane i przygotowane do adopcji.

Uważacie, że to dobry pomysł na walkę bezdomnością wśród zwierząt?

Krzysztof Cugowski kiedyś i dziś. Tak na przestrzeni lat zmienił się lider Budki Suflera

Parada Kundelków 2024