Przemek Ledzian

i

Autor: Przemek Ledzian

Pomaganie jest dziecinnie proste. Przekaż 1,5 % podatku Przemkowi Ledzianowi

2023-02-21 11:01

Ruszył termin składania deklaracji podatkowych za rok 2022. Każda osoba pracująca 1,5% rozliczenia może przekazać na wybrany przez siebie cel. Wśród osób, które potrzebują takiego wsparcia jest Przemek Ledzian walczący z wieloma dolegliwościami.

Deklaracje podatkowe. Komu można oddać 1,5% podatku?

1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych można przekazywać organizacjom pożytku publicznego które otrzymały status prawny i indywidualny numer KRS.

Z prawno-podatkowego punktu widzenia są to pieniądze należne państwu, które i tak podatnik musi "oddać". Przekazując 1,5% podatku dochodowego, nie dysponujemy zatem własnymi pieniędzmi, a tylko korzystamy z "uprzejmości" państwa, które pozwala podatnikom samodzielnie zadecydować, gdzie trafią państwowe pieniądze. Nie jest to więc darowizna.

Przekaż 1,5% Przemkowi Ledzianowi

Wśród osób, które potrzebują wsparcia jest Przemek Ledzian, który pomimo swoich niepełnosprawności, chce jak najlepiej funkcjonować. Łodzianin zmaga się z ponad 30 chorobami. A ciągle dochodzą nowe. W tej chwili czeka na wyniki badań genetycznych, które będą w marcu. Niedawno doszła mu również astma.

Przekazanie Przemkowi 1,5% pomoże mu zebrać pieniądze na leki, rehabilitacje i inne koszty związane z leczeniem. Aby okazać mu swoje wsparcie w zeznaniu podatkowym wpisać nazwę organizacji pożytku publicznego wraz z numerem KRS:

KRS: 0000270809

Cel szczegółowy 1,5 % LEDZIAN 3870

przemek ledzian krs

i

Autor: Przemek Ledzian

Teatr Pinokio przenosi się do zabytkowej fabryki "Wigencja"