Bartosz Kurek

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS

Polska – Bułgaria. Kolejne zwycięstwo w Lidze Narodów. Polacy szybko odrobili straty

2024-06-04 11:34

Polacy dopisali sobie czwarte zwycięstwo w Lidze Narodów. Wcześniej pokonali USA, Kanadę i Holandię, teraz przyszła pora na Bułgarię, z którą biało-czerwoni zwyciężyli wynikiem 3:1. Więcej przeczytacie w dalszej części artykułu.

Polska zwyciężyła kolejny mecz w Lidze Narodów! W kolejnej odsłonie turnieju, która rozgrywana jest w Japonii, nasi siatkarze pokazali wyższość nad reprezentacją Bułgarii. To kolejna ekipa po USA, Kanadzie i Holandii, którą pokonali nasi zawodnicy. Dotychczas przegrano tylko jedno spotkanie – z reprezentacją Słowenii.

Polska – Bułgaria. Nasi siatkarze z kolejnym zwycięstwem

Początek pierwszej części był wyrównany, ale po czasie to Bułgaria zdobyła przewagę. Mimo starań Polaków nie udało się odwrócić losów tej gry. Pierwszy set należał do przeciwników, którzy wygrali go 21:25.

Polacy chcieli pokazać, że to był wypadek przy pracy i po prostu nie najlepiej weszli w to spotkanie. Drugi set wyglądał już zupełnie inaczej. Nasi zawodnicy kontrolowali grę i niemal przez cały czas mieli przewagę punktową. Tym razem to biało-czerwoni zwyciężyli 25:21.

Polacy dopiero się rozkręcali. Atak naszej drużyny funkcjonował coraz lepiej, co pozwoliło zdobyć przewagę również w trzecim secie. Tę udało się utrzymać do samego końca i wygrać 25:19.

Czwarty set to był pokaz siły Polaków. Udowodnili, że początek meczu był dziełem przypadku. W ostatniej części nasi reprezentanci wygrali jeszcze większą przewagą – 25:18. Ostatecznie pokonali Bułgarię 3:1. Tym samym pokazali, że są głodni kolejnych sukcesów.

Polacy rozegrają kolejny mecz już 6 czerwca. Ich rywalem będzie reprezentacja Turcji.