Policjanci z Ksawerowa mają nowy radiowóz. 150-konny SUV ma już nowe oznakowanie

2023-01-17 11:25

Posterunek Policji w Ksawerowie wzbogacił się o nowy radiowóz. 150-konny SUV kia sportage oznakowany jest już według nowego wzoru z żółto-zielonymi odblaskowymi pasami i dodatkowymi lampami. Nowy radiowóz kosztował ponad 160 tys. zł.

Policjanci z Ksawerowa mają nowy radiowóz. To oznakowana według nowego wzoru kia sportage. Auto wyróżniają fluorescencyjne żółto-zielone pasy i większa liczba ostrzegawczych sygnałów błyskowych. Radiowóz wyposażony jest w silnik benzynowy 1.6 o mocy 150 KM i 6-biegową manualną skrzynię biegów.

Nowy samochód ksawerowskich policjantów kosztował ponad 160 tys. zł. Jego zakup był możliwy dzięki środkom przekazanych przez Komendę Główną Policji w ramach Programu Modernizacji Policji oraz wsparciu gminy Ksawerów.

Nowe oznakowanie policyjnych radiowozów jest wprowadzane systematycznie od ubiegłego roku. Policyjne pojazdy mają być lepiej widoczne na drodze, co ma przełożyć się na zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg. Zmiana w wyglądzie nowych radiowozów dotyczy trzech kluczowych elementów:

  • trzy razy więcej sygnałów ostrzegawczych - zamiast 10 lamp LED każdy radiowóz dostanie ich aż 30
  • nowy wzór oznakowania i dodatkowe elementy odblaskowe w postaci fluorescencyjnych żółto-zielonych pasów
  • brak określenia barwy i tła dla napisu świetlnego POLICJA
Szokujące nagranie policji. Samochód osobowy zmiótł z przejścia dla pieszych 42-latkę