centralne

i

Autor: Lodz.pl

miejsca w Łódzkiem

Plebiscyt Cuda Polski 2024. Poznaliśmy zwycięzcę w naszym województwie!

2024-06-10 13:46

National Geographic Traveler po raz kolejny wybrało "Cuda Polski". Przez cztery tygodnie czytelnicy mogli głosować na miejsca warte odwiedzenia w każdym województwie. W naszym województwie zwycięzca mógł być tylko jeden! Wyróżnienie otrzymało Centralne Muzeum Włókiennictwa.

Cuda Polski 2024. Poznaliśmy wyniki plebiscytu National Geographic Traveler

Magazyn National Geographic Traveler każdego roku wybiera "Cuda Polski", czyli miejsca, które warto odwiedzić w naszym kraju.

Przez cztery tygodnie czytelnicy mogli głosować na najciekawsze lokalizacje w każdym województwie. Wśród nominowanych z województwa łódzkiego znalazła się łódzka perełka - Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi z Łódzkim Parkiem Kultury Miejskiej.

10 czerwca poznaliśmy wyniki głosowania. I to właśnie Centralne Muzeum Włókiennictwa zostało zwycięzcą w naszym regionie!

"Nie mamy wątpliwości, że Cuda Polski to największy w naszym kraju plebiscyt, którego celem jest promowanie wciąż niedocenionych miejsc w naszym kraju. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział jeszcze więcej osób niż rok temu. Walka była wyrównana do samego końca, a każdy z ponad 250 tys. głosów oddanych na nominowane miejsca mógł zaważyć o zwycięstwie" – przyznaje Łukasz Załuski, redaktor naczelny National Geographic Polska

Centralne Muzeum Włókiennictwa z Łódzkim Parkiem Kultury Miejskiej posiada jedną z najbogatszych w świecie kolekcji współczesnej tkaniny artystycznej.

Od 1972 roku cyklicznie organizuje prestiżową imprezę wystawienniczą Międzynarodowe Triennale. Muzeum multimedialne oferuje zwiedzającym możliwość wirtualnego obcowania z wybranymi eksponatami, zapoznania się z historią przemysłu włókienniczego, Białej Fabryki oraz rodziny Geyerów, która kryje wiele sekretów.  

Gratulujemy wygranej!

Wersow już tak nie wygląda. Internauci porównują ją do Dody

Te miejsca w Łódzkiem musisz zobaczyć. Sprawdź, co poleca National Geographic