Pijana matka zawoziła dzieci do przedszkola

i

Autor: Pixabay

Nastolatka pod wpływem alkoholu spowodowała wypadek. Nie miała też uprawnień do prowadzenia pojazdu

2022-11-03 12:16

Do zdarzenia doszło w Łęczycy 1 listopada 2022 roku. Pijana 19-latka bez prawa jazdy usiadła za kierownicą samochodu i spowodowała kolizję. Teraz nastolatce grozi kara w wysokości nawet 30 tysięcy złotych, a za jazdę pod wpływem alkoholu- do 2 lat więzienia.

Pijana 19-latka doprowadziła do kolizji

1 listopada około godziny 9:00 19-latka po wpływem alkoholu wsiadła za kierownice samochodu marki Opel. {odczas skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając w ten sposób do kolizji z Mercedesem, którym kierowała 55-letnie kobieta. Na szczęście nikt nie został ranny. Jak się jednak okazało, nastolatka była nietrzeźwa. W jej organizmie wykryto jeden promil alkoholu.

Nastolatka nie miała także prawo jazdy. Grozi jej kara grzywny do 30 tys. i 2 lat więzienia

Dodatkowo, okazało się, że 19-latka nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień sąd może wymierzyć karę grzywny w wysokości do 30 tysięcy złotych. Natomiast za jazdę pod wpływem alkoholu, która jest przestępstwem drogowym, nastolatka może otrzymać karę więzienia do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

Remont ulicy Szczecińskiej w Łodzi coraz bliżej