Nakrętki przytwierdzone nie tylko do butelek? Unia rozszerza to prawo o inne opakowania

i

Autor: Pixabay.com

Prawo

Nakrętki przytwierdzone nie tylko do butelek? Unia rozszerza to prawo o inne opakowania

2024-07-19 7:07

Plastikowe zakrętki na stałe przytwierdzone do butelek to temat wielu dyskusji. Mamy z nimi do czynienia każdego dnia. Okazuje się, że nakrętki będą przytwierdzone także do innych opakowań niż butelki. Szczegóły przeczytacie w dalszej części artykułu.

Plastikowe zakrętki na stałe przytwierdzone do butelek to rzeczywistość, do której się przyzwyczajamy. Co prawda obowiązek ich wprowadzenia wchodzi dopiero 1 lipca, ale wielu producentów korzysta z tego rozwiązania już od dłuższego czasu.

Okazuje się, że 1 lipca będzie ważną datą również dla producentów napojów i płynnej żywności w kartonach. To dlatego, że obowiązek na stałe przytwierdzonych nakrętek obejmuje także niektóre pojemniki na napoje o pojemności do 3 litrów, o czym pisze portalsamorzadowy.pl.

To wszystko ma związek z unijną dyrektywą Single-Use Plastic (SUP). Jej pomysłodawcy kierowali się troską o środowisko. Takie rozwiązanie ma ułatwić segregację, która ma się też stać łatwiejsza.

- Wprowadzenie przytwierdzonych zakrętek to ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Wierzę, że w ten sposób zminimalizujemy straty surowców i zwiększymy efektywność przetwarzania kartonów po mleku i sokach w Polsce – powiedział Łukasz Sosnowski, prezes Fundacji ProKarton, którego cytuje portalsamorzadowy.pl.

Do tej pory małe zakrętki trafiały do sekcji mieszanych przez co trudniej było je odzyskać w drodze recyklingu.

Sekretne życie Eweliny Flinty. Ocean tajemnic…

Pamiętasz grę Eurobiznes? Grał w nią każdy! Co z niej pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
Pierwszym miastem, znajdującym się tuż za polem startowym jest: