Kolejny niemiecki gigant ogłasza upadłość. Firma dostarcza produkty do Lidla

i

Autor: pixabay

Biznes

Kolejny niemiecki gigant ogłasza upadłość. Firma dostarcza produkty do Lidla

2024-07-15 16:01

Niemiecki producent rowerów elektrycznych Llobe złożył wniosek o upadłość. Firma jest znana przez konsumentów. Swoje produkty dostarcza do znanych sieci, takich jak Aldi i Lidl. To już kolejne niemieckie przedsiębiorstwo z tej branży, które znalazło się na progu bankructwa.

Producent rowerów ogłasza upadłość

Llobe to bardzo popularny w Niemczech producent rowerów elektrycznych. Firma zasłynęła produkcją tanich jednośladów z napędem elektrycznym i szturmem podbiła rynek. Swoje produkty dostarcza do znanych sieci handlowych, takich jak Lidl i Aldi, a także do marketów budowlanych Hagebaumarkt.

Jak donoszą niemieckie media, Llobe znalazło się na progu bankructwa. Frankfurter Rundschau podaje, że na początku maja przedsiębiorstwo złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości. Niemiecki producent rowerów ma być niewypłacalny.

Kolejne niemieckie przedsiębiorstwo na progu bankructwa

To kolejna firma z branży rowerowej, która zmaga się problemami finansowymi. Wcześniej upadłość ogłosiły VanMoof i Prophete, ale - jak podają niemieckie media - obie udało się uratować.

Rok 2024 jest rekordowy pod względem liczby upadłości. Niemiecki portal merkur.de podaje, że w maju złożono o 25,9 proc. więcej wniosków niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

10 supermarketów, które zniknęły z Polski. Pamiętasz je?

Nowoczesna siłownia z dnia na dzień ogłosiła upadłość. Użytkownicy stracili tysiące złotych
Listen on Spreaker.