Matura

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Matura 2022. Co będzie na maturze z polskiego? Są PIERWSZE PRZECIEKI

2022-05-07 10:37

Dziady, Pan Tadeusz i Wisława Szymborska. W środę, 4 maja od rana w sieci maturzyści usilnie poszukują przecieków dotyczących tematów maturalnych. Pojawiają się pierwsze informacje. Na ile można im ufać? Co będzie na maturze 2022 z polskiego? O tym przeczytasz w naszym artykule. Sprawdź najnowsze przecieki maturalne.

Co będzie na maturze z polskiego?

W środę rano, maturzyści poszukują informacji na temat możliwych tematów maturalnych. Na podstawie analizy wyników wyszukiwania wytypowali kilka prawdopodobnych tematów, które mogą pojawić się na egzaminie.

Co będzie na maturze z polskiego?

  • Cierpienie i przemiana w Dziadach,
  • Obraz dworu szlacheckiego w Panu Tadeuszu,
  • analiza utworzy Nic dwa razy się nie zdarzy Wisławy Szymborskiej.

To pierwsze trzy tematy, które pojawiły się na tegorocznej giełdzie.

Matura 2022. Przecieki

Skąd biorą się przecieki maturalne? W poprzednich latach, internauci zauważyli, że przedmaturalne wyniki wyszukiwania w Google z Podlasia, zaskakująco pokrywały się z rzeczywistymi tematami na egzaminie. Wiele wskazywało na to, że źródło przecieków znajduje się w tym właśnie regionie Polski. Sprawą zajęła się prokuratura.

Tegoroczni maturzyści analizują więc trendy wyszukiwania, by sprawdzić, czy również w tym roku przecieki z Podlasia będą miały pokrycie w rzeczywistości.

Matura z polskiego 2022. Przecieki

Czy rzeczywiście takie tematy znajdą się na tegorocznej maturze?

- Cierpienie i przemiana oraz motyw dworku szlacheckiego to nie przecieki tylko najbardziej popularne motywy które być mogą się znaleźć na maturce - zauważyła jedna z internautek. - Dlatego te trzy tematy maja największe przebicie.

W środę 4 maja rozpoczną się matury. Blisko 290 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia przystąpi o godzinie 9.00 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Sesja maturalnych egzaminów pisemnych potrwa od 4 do 23 maja. Ich terminy z poszczególnych przedmiotów wyznaczyła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Sesja egzaminów ustnych potrwa do 18 do 20 maja. Ich terminy każda szkoła ustala we własnym zakresie.

Lepi pierogi dla łodzian, żeby nakarmić ukraińskie wojsko