potrącenie

i

Autor: mat. policji

Łódzkie. Wypadek w Wieluniu. Pieszy potrącony na pasach

2022-01-28 13:10

42-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala po tym, jak został potrącony przez kierowcę samochodu osobowego. Funkcjonariusze apelują o ostrożną jazdę.

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 28 stycznia, o godzinie 7.25 w Wieluniu na ul Sieradzkiej.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 59-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego kierujący hyundaiem potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 42-latka - informują policjanci. - Pieszy z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierowca, jak i pieszy byli trzeźwi. Obecnie szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają wieluńscy śledczy.

Funkcjonariusze apelują do użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności.

- Pamiętajmy, że piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, iż kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz wchodzącemu na nie. Pieszy zaś powinien pamiętać, że korzystanie z wyznaczonego przejścia nie zwalnia go z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!