śmiertelny wypadek w Piotrkowie

i

Autor: mat. policji

Łódzkie. Śmiertelny wypadek. Kierowca peugeota potrącił starszą kobietę

2022-01-12 10:08

Tragiczny wypadek w Piotrkowie Trybunalskim. 91-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu w wyniku potrącenia przez kierowcę samochodu osobowego.

Tragedia miała miejsce we wtorek, 11 stycznia po godzinie 11:30 na ulicy Hutniczej w Piotrkowie Trybunalskim.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 47-letni piotrkowianin kierujący peugeotem 308 wyjeżdżał z parkingu - czytamy w komunikacie. - Tor jazdy pojazdu wskazywał, że był on skierowany przodem do ulicy. Włączając się do ruchu potrącił 91-letnią kobietę, która zmarła na miejscu pomimo reanimacji. 47-latek był trzeźwy. Analiza zebranego materiału dowodowego pozwoli ustalić, czy kierujący potrącił idącą chodnikiem 91-latkę, czy też na nią najechał.

Policjanci przypominają, że podczas wykonywania manewru włączania się do ruchu należy zachować szczególną ostrożność. Należy dokładnie sprawdzić, czy możemy włączyć się do ruchu nie stwarzając zagrożenia dla innych uczestników. Pamiętajmy też, że włączając się do ruchu mamy obowiązek ustąpienia pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO