Szpital

i

Autor: Pixabay

Łódzkie: Będą dodatkowe pieniądze dla szpitali. NFZ zapowiada pomoc

2022-10-06 11:28

Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział pomoc finansową dla siedmiu szpitali w województwie łódzkim. Środki pieniężne mają pomóc placówkom, dla których podwyżka wynagrodzeń okazała się problemem. Na liście placówek znalazł się również Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Mikołaja Pirogowa w Łodzi.

NFZ pomoże siedmiu szpitalom w Łódzkiem

Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział przekazanie dodatkowych pieniędzy dla siedmiu szpitali w województwie łódzkim. Wsparcie w kwocie 19 milionów złotych ma trafić do szpitala w Zgierzu, Skierniewicach, Łowiczu, Łęczycy, Wieluniu, Opocznie oraz do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Mikołaja Pirogowa w Łodzi.

Na co będą przeznaczone środki wsparcia?

Dofinansowanie z NFZ ma być w głownej mierze przeznaczone na pokrycie wynagrodzeń dla pracowników. Pojawią się równiez podwyżki, które były obiecywane, a nie było na nie odpowiednich środków. 

Szpitale, które otrzymają pomoc finanosową muszą opracować plan restrukturyzacji finansów w swoich placówkach. Ośrodki zdrowia jednak zastrzegają, że wciąż będą starać się o dodatkowe formy wsparcia finansowego, ponieważ pomoc od NFZ starczy najpewniej na co najwyżej rok. 

Rusza X edycja Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Co wybiorą mieszkańcy?