Łodzianin na Mistrzostwach Świata. Ma zaledwie 19 lat, a już gra z najlepszymi

Autor: Twitter Miasto-Lodz

2022-12-22 7:39

Pochodzący z Łodzi Sebastian Białecki jako jeden z dwóch Polaków poleciał na Mistrzostwa Świata w Darcie do Londynu. Mimo, że nie udało mu się przejść pierwszej rundy to pokazał, że w wieku zaledwie 19 lat jest klasowym i obiecującym zawodnikiem.

Łodzianie są bardzo aktywni sportowo. Na sam koniec roku, reprezentant naszego miasta wziął udział w Mistrzostwach Świata w Darcie, które odbywają się w w Londynie, a dokładnie Alexandra Palace.

Zaledwie 19-letni Sebastian Białecki jest naszym reprezentantem na tej prestiżowej imprezie. Co prawda, mimo świetnego stylu nie udało mu się przejść pierwszego etapu zmagań, ale to dopiero jego początki, a rywal był dużo bardziej doświadczony.

Pierwszy set był perfekcyjny w wykonaniu Polaka. Szybko wyszedł na prowadzenie. Niestety już w drugim to Jim Williams odniósł zwycięstwo i doprowadził do wyniku 1:1. Trzeci set przyniósł kolejny emocjonujący zwrot akcji i to właśnie Sebastian pokazał w nim swoją wyższość. Zachowując naprzemienną tendencję, czwartą część meczu wygrał Walijczyk. Przez wynik 2:2 doszło do decydującej partii, niestety tam przełamano schemat i wygrał ją Williams.

Zaledwie 19-letni Sebastian Białecki nie ma się czego wstydzić. Świetnie zaprezentował się na ważnym turnieju. Pokazał, że może być tylko lepszy i przez lata będzie godnie reprezentował Polskę i Łódź na międzynarodowych turniejach.