Wakacyjne atrakcje na Piotrkowskiej

i

Autor: UMŁ

Łódź

Koncerty, spektakle i kabarety w centrum Łodzi. Wakacyjne atrakcje na Piotrkowskiej

2024-06-17 11:15

Koncerty, stand-upy oraz spektakle dla dzieci zagoszczą w wakacje na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. W tym roku na reprezentacyjnej ulicy miasta pojawią się cztery dobrze znane publiczności cykle oraz jedna nowa impreza.

W lipcu i sierpniu ulica Piotrkowska w Łodzi stanie się kulturalnym centrum miasta. Praktycznie na całej długości deptaka będą odbywały się koncerty, stand-upy oraz spektakle dla dzieci. W programie znajdą się dobrze znane publiczności wydarzenia oraz jedna nowość.

Baśniowa Piotrkowska

Baśniowa Piotrkowska to cykl wakacyjnych spektakli dla dzieci. Od 30 czerwca spektakle będzie można oglądać na podwórku przy Piotrkowskiej 3, gdzie w każdą niedzielę o godz. 12:00 dzieci zabrane zostaną w fantastyczny świat bajek.

Piotrkowska Kameralnie

Za sprawą cyklu Piotrkowska Kameralnie muzyka wykonywana zwykle w przestrzeni sal koncertowych i klubów przeniesie się w plener. We wszystkie lipcowe i sierpniowe środy o godz. 20:00 pasaż Rubinsteina wypełni się m.in. muzyką klasyczną, autorską i jazzem.

Stand-up na Piotrkowskiej

Począwszy od 4 lipca, w każdy wakacyjny czwartek dorosłą widownię na ul. Piotrkowskiej rozbawią stand-uperzy. Wśród zaproszonych artystów znajdują się zarówno znani komicy, jak i wschodzące talenty. Występy będą zaczynały się o godz. 21:00 w zrewitalizowanym niedawno pasażu Schillera.

Koncerty na Placu Wolności

W wakacyjne piątki Plac Wolności stanie się plenerową salą koncertową, a to za sprawą występów młodych adeptów sztuki muzycznej. Koncerty na placu Wolności będą rozpoczynały się o godz. 17:00.

Songwriter Łódź Festiwal

6 lipca pod zegar na ul. 6. Sierpnia wróci Songwriter Łódź Festiwal. Koncerty promujące polskich i zagranicznych twórców piosenek odbędą się w wybrane letnie soboty o godz. 20:00. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowana będzie twórczość songwriterów poruszających się w zróżnicowanych stylach i gatunkach.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Czy wiesz z jakiego filmu pochodzi ta piosenka?

Pytanie 1 z 15
Whitney Houston zaśpiewała piosenkę „I Will Always Love You” w filmie:
Tak zmienił się przez lata wizerunek lidera Wilków