Piłsudski

i

Autor: Pixabay

Karygodne zachowanie bandziorów. Oblali pomnik Józefa Piłsudskiego nieznaną substancją!

2023-01-12 15:41

Chuligański wybryk czy manifestacja polityczna? Do skandalicznego zdarzenia doszło na rogu Kilińskiego i Traugutta, gdzie obecnie stoi pomnik Józefa Piłsudskiego. Ktoś oblał nieznaną substancją pomnik twórcy niepodległego państwa polskiego. Sprawców nie odnaleziono.

Nieznani sprawcy oblali pomnik Józefa Piłsudskiego w Łodzi

Do zdarzenia doszło we wtorek 10 stycznia 2023 roku. Pomnik Józefa Piłsudskiego znajdujący się na rogu Kilińskiego i Traugutta został oblany nieznaną substancją.

Jak przekazał nam nadkom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, w czwartek 12 stycznia sprawa nie została jeszcze zgłoszona na policję lub jest zgłaszana w formie pisemnej.

Natomiast rzecznik Urzędu Miasta Łodzi przekazał, że pomnik został już wyczyszczony przez pracowników wydziału gospodarki komunalnej UMŁ. Natomiast fakt jego sprofanowania został zgłoszony na policję przez Zarząd Dróg i Transportu, ponieważ stoi on na ternie przez nich administrowanym.

Pomnik Piłsudskiego przeniesiony z powodu remontu

Na początku 2022 roku pomnik Józefa Piłsudskiego zniknął z placu przed Łódzkim Domem Kultury i został tymczasowo zdemontowany i ustawiony kilkanaście metrów dalej w trójkącie zbiegu ulic Traugutta/Kilińskiego. Powodem jest budowa komory dla maszyny, która drąży tunel średnicowy pod Łodzią. Po zakończeniu remontu pomnik ma wrócić na swoje dawne miejsce. 

Remont drogi na Złotnie. Dziury to już przeszłość?