Krystyna Janda

i

Autor: Podlewski/ AKPA

Już wkrótce Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Co zobaczymy w Łodzi? [PROGRAM]

2023-02-08 15:49

Już 4 marca 2023 rusza XXIX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi. Organizatorem wydarzenia jest Teatr Powszechny. Właśnie ogłoszono program festiwalu. Zobaczymy między innymi monodram Krystyny Jandy „My Way”.

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych to festiwal teatralny, odbywająca się w od 1994 roku w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Jego pomysłodawczynią jest Ewa Pilawska, dyrektorka teatru. Każda edycja wydarzenia ma wyjątkowy charakter i swoją własną myśl przewodnią. Na Festiwalu rolę jurorów pełnią widzowie, którzy wybierają Najlepszą Aktorkę, Najlepszego Aktora i Najlepszy Spektakl.

Tegoroczna sprzedaż biletów na festiwal rozpocznie się w piątek 10 lutego o godzinie 14:00. Bilety można kupić online, w kasie biletowej i w biletomacie w Galerii Łódzkiej.

Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Program XXIX edycji

Tegoroczny festiwal otworzy pokaz monodramu Krystyny Jandy „My Way”, z Teatru Polonia w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się 4 i 5 marca na Dużej Scenie teatru. 5 marca odbędzie się również konferencja teatrologiczna poświęcona Krystynie Jandzie „Krystyna Janda. Klasa mistrzowska”.

11 i 12 marca na widzów czeka „Sztuka intonacji” Tadeusza Słobodzianka, w reż. Anny Wieczur, z Teatru Dramatycznego w Warszawie. W obsadzie między innymi: Adam Ferency, Łukasz Lewandowski, Modest Ruciński, Anna Moskal.

12 i 13 marca na scenie pojawi się spektakl „1989”, do scenariusza Marcina Napiórkowskiego, Katarzyny Szyngiery i Mirosława Wlekłego, w reż. Katarzyny Szyngiery. W formie współczesnego, rapowego musicalu zobaczymy historie polityki, a wśród głównych bohaterów małżeństwo Wałęsów, Frasyniuków i Kuroniów.

15 marca pokazany zostanie spektakl „Spartakus. Miłość w czasach zarazy” Weroniki Murek i Jakuba Skrzywanka w reżyserii Jakuba Skrzywanka.

16 i 17 marca będzie można zobaczyć „Sen srebrny Salomei” Juliusza Słowackiego w reż. Piotra Cieplaka. Jest to współczesna inscenizacja jednego z klasycznych utworów polskiego romantyzmu.

18 i 19 marca to przedstawienie „Czego nie widać” Michaela Frayna, wyreżyserowane przez Jana Klatę. W jednej z ról głównych zobaczymy Katarzynę Figurę.

Na 25 marca zaplanowany jest spektakl wyjazdowy. Na scenie Teatru Polskiego w Poznaniu będzie można zobaczyć „Ulissesa” Jamesa Joyce’a, w reż. Mai Kleczewskiej. W cenie bilety jest przejazd autokarem do Poznaniu oraz powrót do Łodzi.

31 marca i 1 kwietnia odbędzie się premierowo „Bim Bom Boom. Kinokabaret”, w reżyserii Michała Walczaka. To niwa propozycja samego Teatru Powszechnego w Łodzi. Wystąpią: Aleksandra Bogulewska, Paulina Nadel, Sebastian Jasnoch, Jakub Kryształ, Michał Lacheta.

Ekologiczne rozwiązania w Łodzi. Niedługo rusza nabór wniosków do projektów