Jak Łódź będzie wyglądała za 100 lat? O zdanie zapytaliśmy sztuczną inteligencję

i

Autor: Chat GPT, Archiwum prywatne

Sztuczna inteligencja

Jak Łódź będzie wyglądała za 100 lat? O zdanie zapytaliśmy sztuczną inteligencję

2025-05-08 10:14

Jak za 100 lat będzie wyglądała Łódź? Zapytaliśmy o to sztuczną inteligencję. Chat GPT twierdzi, że Łódź nie będzie już tylko postindustrialnym symbolem Polski, ale nowoczesnym, zrównoważonym ośrodkiem miejskim.

Od zawsze ludzi zastanawiała przyszłość. Różne jej wizje przedstawiano w opowieściach, książkach, serialach czy filmach. Przykładem może być popularny serial animowany Jetsonowie. Jego akcja rozgrywa się w roku 2062, czyli 100 lat po rzeczywistej premierze. Teraz wiemy, że ten rok będzie wyglądał nieco inaczej. Ale ciężko przewidzieć co będzie w 2125. O pomoc poprosiliśmy sztuczną inteligencję, która stworzyła obraz Łodzi za 100 lat.

Mix Maj vol. 1 (2025)

Jak będzie wyglądała Łódź za 100 lat?

Chat GPT przewiduje, że za 100 lat Łódź stanie się jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie miast w Europie Środkowo-Wschodniej. Miasto będzie w pełni zintegrowane z systemem inteligentnych miast – zarządzanym przez sztuczną inteligencję, która będzie regulować transport, energię oraz bezpieczeństwo publiczne w czasie rzeczywistym. Mieszkańcy poruszać się będą autonomicznymi pojazdami, a w centrum dominować będzie zieleń – parki wertykalne, dachy z ogrodami i miejskie farmy zajmą miejsce betonowych przestrzeni.

Rewitalizacja nie tylko obejmie zabytkowe budynki, ale również podziemia – dawne fabryki i tunele zostaną przekształcone w nowoczesne centra badań, kultury i życia społecznego. Łódź stanie się wzorem harmonii między dziedzictwem przemysłowym a nowoczesnością.

Jak Łódź będzie wyglądała za 100 lat? O zdanie zapytaliśmy sztuczną inteligencję

i

Autor: Chat GPT, Archiwum prywatne
Łódź Radio ESKA Google News

Eko-technologia i społeczeństwo 5.0

Cała Łódź zasilana będzie energią odnawialną – głównie słoneczną i geotermalną. Wodę będzie odzyskiwać się z powietrza, a odpady przekształcać w zasoby. Zmniejszy się liczba tradycyjnych sklepów – dominować będą drukarki 3D, które pozwolą wytwarzać ubrania czy żywność na żądanie.

Społeczeństwo Łodzi 2125 roku będzie bardziej zintegrowane, inkluzywne i skupione na współpracy.

Politechnika Łódzka i Uniwersytet Łódzki staną się centrami innowacji, ściśle współpracując z lokalnym biznesem i międzynarodowymi firmami z branży IT, bioinżynierii oraz przemysłu kreatywnego.