Rusza akcja Zapytaj lekarza. Okręgowa Izba Lekarska tworzy filmy edukacyjne. Zobaczysz je w sieci

2021-05-26 15:04

Filmiki profilaktyczne z udziałem psychiatrów, neurologów, kardiologów czy onkologów. Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi rusza z akcją Zapytaj lekarza. Wywiady ze specjalistami publikowane są na izbowym kanale YouTube, Facebooku i Instagramie.

- Filmiki w dużej mierze poświęcone są profilaktyce w czasach pandemii i powikłaniom po COVID-19, również tym natury psychicznej - mówi psychiatra Mateusz Kowalczyk. - Dominują zaburzenia natury lękowej, zaburzenia snu, nastroju, problemy związane ze zmiana cyklu dobowego i pracą zdalną. O tym wszystkim opowiadamy w filmikach.

W materiałach multimedialnych, które zamieszczane są w mediach społecznościowych oraz na portalu YouTube, znajdziemy konkretne porady.

- Im więcej pacjenci będą wiedzieli, zanim trafią do lekarza, tym lepiej - mówi jeden z autorów, neurolog Łukasz Jasek. - Powinni też wiedzieć, do którego lekarza pójść. My im taką wiedzę przekażemy.

- Wywiady poświęcone są też innym chorobom, nie mającym nic wspólnego z pandemią - dodaje dr Paweł Czekalski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi.

Każdy pacjent będzie też mógł przesyłać pytania do konkretnych specjalistów. Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi uruchomiła specjalny adres mailowy: zapytajlekarza@iol.lodz.pl

Raport z anteny 26.05, godz.10