Dzień Dziecka 2021 Łódź

i

Autor: Pixabay.com

Dzień Dziecka 2021 w Łodzi. Atrakcje dla najmłodszych! WYDARZENIA 1 czerwca. Sprawdź, co będzie się działo

2021-06-01 16:03

Dzień Dziecka 2021. Łódź zaczyna świętowanie wcześniej niż 1 czerwca! Pierwsze atrakcje dla najmłodszych odbędą się już w sobotę, 29 maja. Jakie imprezy zostały zaplanowane w Łodzi w dniach 29 maja - 1 czerwca? Gdzie pójść z dzieckiem? Przyjrzeliśmy się różnym propozycjom i przedstawiamy zestawienie najciekawszych z nich. Zobaczcie!

Dzień Dziecka 2021 Łódź. Co robić 1 czerwca?

W parku Ocalałych odbędą się warsztaty związane z instalacją "Marzenie" Abramka Koplowicza.

- Warsztaty to rozmowy o potędze marzeń - zachęcają organizatorzy, czyli Centrum Dialogu Czterech Kultur. - Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat. Są bezpłatne. Obowiązują zapisy.

Od godz. 15, Fabryka Sztuki organizuje "Dzień Dziecka na Abramce". W programie liczne atrakcje, między innymi: labirynt sensoryczny, warsztaty kulinarne, krav maga, warsztaty muzyczne, punkt relaksu i czytelnia. Ponadto przegląd zdjęć z niezapomnianego Abramka Fest w 2013 roku, wata cukrowa i stoisko z prezentami. Start o godz. 15.00. Wstęp bezpłatny.

1 czerwca, Biblioteka Otwarta (ul. Narutowicza 8/10) zaprasza dzieci w wieku 4-10 lat w godz. 16-18 na warsztat "Eko-lalki", można dołączyć w trakcie.

W Bibliotece Inspiracja (ul. Natalii 4) o godz. 16 na placu przed biblioteką odbędą się zajęcia "Galeria na chodniku"- dziecięce inspiracje rysowane kredą.

Motyle na Motylowej - jeżeli pogoda dopisze, dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach w plenerze organizowanych przez Filię nr 16 (ul. Motylowa 13) w godz. 10-18. Uczestnicy stworzą motyle dowolną techniką, do dyspozycji będą różne materiały plastyczne.

W Bibliotece Przystań (ul. Przybyszewskiego 46/48) w godz.11-16 na dzieci będą czekały: quizy, zgaduj zgadule, gry planszowe, malowanki i puzzle. Każde dziecko otrzyma symboliczny upominek.

Dzieci mogą wziąć udział także w "Bajkowej zgaduj zgaduli" przygotowanej przez Filię nr 17 (ul. Mackiewicza 35).

A w Filii nr 19 (ul. Żubardzka 3) w godz. 16-18 w twórczym popołudniu z puzzlami.

Dzień Dziecka 2021 Łódź: wydarzenia

We wtorek, w godz. 17.30-18.45, w Muzeum przy Gdańskiej odbędą się warsztaty rodzinne Mistrz Szyfrów. Uczestnicy wysłuchają opowieści na temat tego, kim jest kryptolog, obejrzą prezentację metod szyfrowania czy wezmą udział w grze muzealnej. Bilet kosztować ma 1 zł od osoby. Uwaga! Na to wydarzenie prowadzone są obowiązkowe zapisy. Można to zrobić mailowo, pod adresem edukacja@muzeumtradycji.pl, oraz telefonicznie pod numerem 42 620-05 70. Limit osób to 15 uczestników. Preferowany wiek dzieci uczestniczących w warsztatach: 7-12 lat

Dzień Dziecka 2021: Łódź. Wydarzenia 29-30 maja

Już w sobotę będzie co robić! 29 maja, Dzień Dziecka świętować będzie można w parku Źródliska, na imprezie organizowanej przez Łódzkie Dziewuchy, 3 Piętra i Chustozen.

Wszystko będzie odbywać się pod kawiarnią Tubajka, w parku Źródliska I. Jakie atrakcje znalazły się w programie? Na dzieciaki czekać ma wata cukrowa i gry podwórkowe. Będzie można zrobić sobie swój własny pin, malować farbami czy wziąć udział w warsztatach kuglarskich. Nie zabraknie też wydarzeń dla rodziców: zaplanowany został konkurs, w którym wygrać można nosidło Keiki Hug, chustę Diso lub Roar, książki i inne niespodzianki. Będą oni mogli też uczestniczyć w zorganizowanych specjalnie dla nich warsztatach, które prowadzone będą na I piętrze kawiarni Tubajka.

Początek imprezy o godz. 10.

O godz. 11 rozpocznie się Dzień Dziecka z Bałuckim Ośrodku Kultury. Miejsce: Ośrodek Terenowy Wyspa Kultury, ul. Stawowa 28

- Ośrodek Terenowy "Wyspa Kultury" Bałuckiego Ośrodka Kultury zaprasza w dniu 29 maja w godzinach 11.00-17.00 na wydarzenie plenerowe z okazji Dnia Dziecka, które odbędzie się na terenie Ośrodka, przy nul. Stawowej 28 - zapowiadają organizatorzy. - Na dzieci i ich rodziny czeka mnóstwo atrakcji: występy artystyczne, animacje, gry i zabawy. Ze sceny popłyną szanty w wykonaniu zespołu „Męski punkt widzenia”. Serdecznie zapraszamy!

Dzień Dziecka 2021. Co robić w Łodzi?

W sobotę i niedzielę, dzień dziecka świętować będzie EC1.

- Wspólnie nauczymy się, jak zmieniać świat na lepsze - zapowiadają organizatorzy. - Co ciekawe, wykorzystamy do tego proste, łatwo dostępne składniki. Bomby nasienne, nasiona i doniczki to nasze narzędzia do ratowania planety! Wszystko to i jeszcze jeden, najważniejszy składnik: świadomość, która zostanie na zawsze, utrwalona przez wspomnienie o dobrej zabawie.

Przez cały weekend, w strefie wystaw czasowych odbywać będą się warsztaty: najmłodsi będą odciskać modele owadów, budować domki z puszek i sadzić rośliny. W EC1 będzie można również wysłuchać pogadanki o owadach. Nie zabraknie też innych atrakcji.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, dzień dziecka w EC1 rozpocznie się o godz. 11. Wstęp płatny: bilety w cenie 29 i 18 zł, do kupienia w kasie EC1 Łódź przy ul. Targowej 1/3.

W niedzielę, Łódzki Dom Kultury organizuje "Królewski Dzień Dziecka". Co czeka na najmłodszych? Zobaczyć będą mogli spektakl Teatru Króla „Jak Dyzio stał się dobrym dzieckiem?” a następnie wziąć udział w animacjach i zabawach ruchowych. Początek imprezy o godz. 11. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w recepcji ŁDK przy ul. Traugutta 18.

W niedzielę nie zabraknie atrakcji dla spragnionych odrobiny... magii. ARTKombinat - Scena Monopolis przy ul. Kopcińskiego 62a zaprasza na występ magików: Pana Ząbka i Rafała Walusza. Start 30 maja, o godz. 13. Cena biletów: 60 zł.

Zresztą występy magików to nie jedyne, co na dzień dziecka zostało przygotowane w Monopolis. Codziennie, od 30 maja aż do 1 czerwca, zobaczyć tam będzie możźna improwizowaną bajkę. Początek: każdego dnia o godz. 11. Wstęp kosztować ma 35 zł.

Z kolei Teatr Lalek Arlekin, zaprasza 30 maja na spektakl „Calineczka”, inspirowany znaną baśnią Hansa Christiana Andersena. Spektakl odbędzie się w niedzielę, o godz. 16. Bilety, w cenie od 28 zł, nabyć można w kasie tatru, przy ul. Wólczańskiej 5.

Inny łódzki teatr - Pinokio - już 30 maja planuje pokaz przedpremierowy spektaklu "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Jego premiera odbędzie się 1 czerwca. Początek, zarówno w niedzielę jak i we wtorek, o godz. 16.00. Bilety w cenie 30 zł, kupić można w kasie Teatru Pinokio przy ul. Kopernika 16.

Raport z anteny 28.05, godz.10