lodz

i

Autor: Lodz.pl

inwestycje

Dwie nowe wieże u zbiegu Piłsudskiego i Sienkiewicza. Jest zgoda Rady Miejskiej

2024-05-23 10:57

W Łodzi pojawi się nowa inwestycja, która zrobi wrażenie! Mowa o dwóch wieżach u zbiegu ulicy Piłsudskiego i Sienkiewicza. Podczas ostatniej Rady Miasta, radni zagłosowali za poparciem wniosku o ustalenie lokalizacji budynków. O szczegółach przeczytacie poniżej.

Nowa inwestycja w Łodzi. Dwie wieże w centrum miasta

Na sesji Rady Miasta w środę (23 maja) radni zagłosowali za poparciem wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Sienkiewicza 62 i al. Piłsudskiego 22. Wniosek w 2023 roku złożyła spółka P22 należąca do znanej deweloperskiej firmy Budomal.

Zgoda Rady Miejskiej otwiera deweloperowi drogę do ubiegania się o pozwolenie na budowę. Projekt budowy kompleksu mieszkalnego pojawi się bazując na zapisach specustawy mieszkaniowej (tzw. lex developer).

Co powstanie u zbiegu Piłsudskiego i Sienkiewicza?

Na rogu ulic stanie okazały budynek mieszkalny, który stworzą dwie 17-kondygnacyjne wieże (55 metrów), dorównujące wysokością sąsiednim biurowcom. Obie staną na wspólnym podium posiadającym od strony al. Piłsudskiego 4 kondygnacje naziemne.

Do budynku będzie przylegać zrekonstruowana 3-kondygnacyjna kamienica przy ul. Sienkiewicza 62, która po rozbiórce ma zostać odtworzona w ramach inwestycji. Całość posadowiona będzie na dwukondygnacyjnym garażu podziemnym. 

Obiekt pełnił będzie przede wszystkim funkcję mieszkalną (od 200 do 320 mieszkań), ale ma posiadać też lokale na działalność usługowo-handlową skoncentrowane na pierwszej i drugiej kondygnacji w głównej bryle oraz na trzech kondygnacjach zrekonstruowanej kamienicy.

Niezabudowane obszary inwestycji zajmą ciągi pieszo-jezdne, rampa zjazdu do garażu podziemnego, parkingi dla rowerów oraz tereny zielone

Wieniawa i Cielecka imprezują razem na mieście. Zamówiły taksówkę, żeby przejechać 500 metrów

Duże zmiany na OFF Piotrkowska! Powstanie tam zupełnie nowe miejsce [WIZUALIZACJE]