DOZ Maraton Łódź wygrał Kenijczyk Joseph Munywoki

Autor: PAP/Grzegorz Michałowski

Maratony

DOZ Maraton Łódź zgromadził 6 tysięcy biegaczy! Triumfował Kenijczyk. Zobacz fotorelację z biegu

Joseph Munywoki z Kenii zwyciężył w niedzielę w jedenastej edycji DOZ Maraton Łódź. 31-letni biegacz dystans 42 km 195 m pokonał w czasie 2:12.50. Wśród kobiet najszybsza okazała się Polka Emilia Mazek - 2:34.02.

Zwycięzcy 11. DOZ Maratonu Łódź

Munywoki, który w ubiegłym roku triumfował w 44. Maratonie Warszawskim, finiszował w Łodzi przed Kamilem Karbowiakiem (Air Zone Warszawa). Polak uzyskał czas 2:14.09 i stracił do zwycięzcy 1.19. Jak przyznał, do wyprzedzenia Kenijczyka zabrakło lepszego samopoczucia.

Od początku ten bieg "męczyłem". Miałem ciężkie mięśnie, kolki. Starałem się jednak walczyć do końca

- tłumaczył Karbowiak.

Kenijczyk wygrywa w DOZ Maratonie Łódź

Trzecie miejsce zajął Kenijczyk Bosuben Bernard Kipkemoi, który królewski dystans po ulicach Łodzi pokonał w czasie 2:14.45.

Wśród kobiet triumfowała Mazek. Biegaczkę AZS AWF Warszawa wyprzedziło tylko czternastu mężczyzn. Za nią ze sporą stratą finiszowała Ewa Jagielska - 2:36.45 i Ukrainka Tetyana Hamera - 2:40.22.

Zwycięzcy w nagrodę otrzymali 15 tys. zł. Nie udało im się jednak poprawić rekordów trasy (2:10.02 – mężczyźni i 2:26.45 – kobiety).

W niedzielę rywalizowano w Łodzi również na dystansie 10 km. Wśród mężczyzn zwyciężył Jakub Czyżewski (32.31), a bieg kobiet wygrała Mariola Sudzińska (37.30).

W zawodach wzięło udział blisko 6 tysięcy biegaczy, w tym ok. 2 tys. wystartowało w maratonie, a pozostali w biegach na 10 km i młodzieżowych.