Syreny alarmowe

i

Autor: Nick Normal flickr.com W zawyją syreny? Dlaczego? Jest ważny powód

Dlaczego wyją syreny w Łodzi 29.10? Tego sygnału NIE MOŻNA zignorować

2021-10-29 11:46

Dlaczego wyją syreny w Łodzi? W piątek, o godz. 12, w Łodzi i pięciu innych polskich miastach zawyją syreny alarmowe. O co chodzi? Okazuje się, że jest to alarm dotyczący niebezpieczeństwa, które dotknąć może nas wszystkich! O co chodzi w akcji? Przeczytacie o tym w naszym artykule!

Dlaczego wyją syreny w Łodzi?

W piątek, 29 października o godzinie 12.00 w Łodzi oraz pięciu innych polskich miastach, na jedną minutę zawyją syreny alarmowe. O co chodzi? Akcję tłumaczą urzędnicy łódzkiego Urzędu Miasta

- Będzie to symboliczny alert dla kryzysu klimatycznego oraz wyraz woli włączenia się w globalne działania mitygacyjne i adaptacyjne - czytamy w komunikacie. - Ogólnopolska akcja społeczna „Alarm dla klimatu” to sposobność zwrócenia uwagi mieszkanek i mieszkańców miast naszego kraju na coraz poważniejszy problem narastającego kryzysu klimatycznego. Zmiany klimatyczne to już nasza codzienność. Zanikające granice między porami roku, globalne ocieplenie, powodzie, nawalne deszcze - zjawiska te obserwujemy na własne oczy, ich wyrazistość i postępująca intensyfikacja wzbudzają coraz większy niepokój. Właśnie dlatego trzeba działać - alarm to symbol mobilizacji i konieczności zwielokrotnienia wysiłków na rzecz poprawy stanu środowiska.

Syreny w Łodzi 29.10

Syreny w Łodzi zawyją w przeddzień Szczytu Klimatycznego w Glasgow COP26.

- Skrót ten oznacza "Conference of Parties", czyli "Konferencję Stron", państw, które przyjęły Ramową Konwencję Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu - tłumaczą urzędnicy. - Celem Konwencji, podpisanej w 1992 r. podczas Szczytu Ziemi w Rio de Janeiro, jest ochrona klimatu i redukcja emisji gazów cieplarnianych na świecie. Międzynarodowy pakt klimatyczny ma 197 sygnatariuszy. W Glasgow spotkają się przywódcy państw, dyplomaci, działacze i szefowie wielkich firm, by skoncentrować się na konkretnych krokach do podjęcia w walce ze zmianami klimatycznymi. Najważniejszym elementem wszystkich szczytów klimatycznych są negocjacje w sprawie mechanizmów prawnych, na podstawie których kraje mogą być rozliczane z realizacji swoich zobowiązań. Tym negocjacjom towarzyszy jednak wiele innych rozmów, spotkań i konferencji, w których biorą udział politycy, biznesmeni, aktywiści czy dziennikarze, którzy omawiają różne aspekty działań na rzecz klimatu. Rozmowy mają trwać od 31 października do 12 listopada.

Dawid Kwiatkowski i jego hity w nieznanych wersjach. Gorący koncert w ESKA Live!