Chorwacja otwiera wyspę dla turystów. Była zamknięta przez 120 lat

i

Autor: Wikipedia

Podróże

Chorwacja otwiera wyspę dla turystów. Była zamknięta przez 120 lat

2023-10-26 22:35

Na mapie Chorwacji pojawił się nowy punkt turystyczny. Niewielka wyspa Mali Brijun, położona u wybrzeży Istrii, po 120 latach została otwarta dla turystów.

Chorwacja otwiera wyspę dla turystów

Na tę informację turyści czekali 120 lat. We wrześniu została udostępniona do zwiedzania wyspa Mali Brijun, położona u wybrzeży Istrii.

To prawdziwa gratka dla miłośników historii, ponieważ wyspa jest określana mianem muzeum na świeżym powietrzu. Turyści mogą zwiedzać m.in. muzeum kamieni, muzeum geologiczne oraz muzeum fortyfikacji z epoki austro-węgierskiej. Mali Brijun słynie z Fortu Minor, będącego największą fortyfikacją u wybrzeży Adriatyku, oraz z letniej sceny Teatru Ulysses. Wcześniej wyspa była dostępna dla zwiedzających jedynie okazjonalnie, między innymi w czasie odbywającego się na niej Festiwalu Teatru Ulissesa.

Mali Brijun jest zaliczana do Wysp Briońskich. Łącznie jest ich 14, a razem tworzą Park Narodowy Brijun. Mali Brijun zajmuje powierzchnię zaledwie 108 hektarów. Nie jest zamieszkana i nie oferuje takiej możliwości turystom, dla których przewidziano jednodniowe wycieczki.

ILE ZAPŁACIMY ZA WAKACJE SAMOCHODEM? [BUŁGARIA, CHORWACJA, HISZPANIA] | ESKA XD - Prosto z salonu #52
Listen on Spreaker.