Burze z gradem w Łodzi i regionie

i

Autor: pixabay.com

Pogoda

Burze z gradem w Łodzi i regionie. IMGW ostrzega!

2024-07-10 10:25

Burze z gradem spodziewane są w środę wieczorem i w nocy ze środy na czwartek (10/11 lipca) nad regionem łódzkim. Synoptycy ostrzegają, że burzom będą towarzyszyć silne opady deszczu oraz porywisty wiatr. IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe I stopnia dla całego województwa łódzkiego.

W środę (10 lipca) nad województwem łódzkim przejdą burze, którym miejscami towarzyszyć będą silne opady deszczu (od 20 mm do 35 mm) oraz porywisty wiatr, wiejący z prędkością do 85 km/godz. Lokalnie może spaść również grad.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pogodowy przed burzami dla całego województwa łódzkiego. Ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia obowiązuje od godz. 17:00 w środę (10 lipca) do godz. 03:00 w czwartek (11 lipca).

Ostrzeżenie pogodowe I stopnia oznacza, że można spodziewać się wystąpienia groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Gdzie jest burza? [RADAR BURZ]

Aby sprawdzić, gdzie w danym momencie jest burza, warto zajrzeć na jedną z interaktywnych map dostępnych w internecie, które nie tylko pokazują gdzie w danej chwili występują burze, ale także, w którym kierunku zmierzają.

Kim jest najbogatszy Polak, który urządził imprezę stulecia we Francji? Jego żona to niezwykła piękność!